MKDNews.com

Ознака "Денеска"

Денеска е Успение на Пресвета Богородица – За многу години!

  Денеска е Успение на Пресвета Богородица – За многу години!

Господ, Којшто на Синај заповеда со петтата заповед: „Почитувај го таткото свој и мајката своја“, со Својот пример покажа како

0 коментари Прочитај повеќе ...

Денеска се празнува Свети Константин и Елена

  Денеска се празнува Свети Константин и Елена

Православните христијани денеска го празнуваат Светиот цар Константин и неговата мајка Елена. Царот Константин Велики и неговата мајка царицата Елена

0 коментари Прочитај повеќе ...

Денеска е Свети Никола, за многу години!

  Денеска е Свети Никола, за многу години!

Православните христијани денеска го празнуваат големиот празник Свети Никола. Свети Никола или Свети Николај Чудотворец, архиепископ Мирликиски се смета за

0 коментари Прочитај повеќе ...

Времето денеска: претежно облачно со повремен снег

  Времето денеска: претежно облачно со повремен снег

Во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од снег во југоисточниот дел од земјава, а во крајниот југоисток

0 коментари Прочитај повеќе ...

Денеска е Свети Јован – за многу години

  Денеска е Свети Јован – за многу години

Свети Јован Крстител (грч: Ιωάννης ο Βαπτιστής) – е пророк кој се родил шест месеци пред Христос, наречен Предтеча поради

0 коментари Прочитај повеќе ...

Кралицата на ромската музика Есма Реџепова денеска беше погребана на градските гробишта Бутел

  Кралицата на ромската музика Есма Реџепова денеска беше погребана на градските гробишта Бутел

Претседателот Ѓорѓе Иванов, Министерката за Култура Елизабета Канчевска Милевска, Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски, голем број на политичари и естрадни

0 коментари Прочитај повеќе ...