MKDNews.com

Ознака "за"

Денеска е Успение на Пресвета Богородица – За многу години!

  Денеска е Успение на Пресвета Богородица – За многу години!

Господ, Којшто на Синај заповеда со петтата заповед: „Почитувај го таткото свој и мајката своја“, со Својот пример покажа како

0 коментари Прочитај повеќе ...

Денеска е Свети Никола, за многу години!

  Денеска е Свети Никола, за многу години!

Православните христијани денеска го празнуваат големиот празник Свети Никола. Свети Никола или Свети Николај Чудотворец, архиепископ Мирликиски се смета за

0 коментари Прочитај повеќе ...

Беса и Алијансата за Албанците ќе го поддржат Заев за нова влада

  Беса и Алијансата за Албанците ќе го поддржат Заев за нова влада

Потпретседателот на Движењето Беса, Зеќирија Ибрахими изјави дека неговата партија е подготвена да гласа во Собранието за новата влада доколку

0 коментари Прочитај повеќе ...

Трамп ја приклучува ЦИА кон Советот за национална безбедност

  Трамп ја приклучува ЦИА кон Советот за национална безбедност

Американскиот претседател Доналд Трамп во рамки на реорганизацијата на Советот за национална безбедност кон ова организација ќе ја приклучи Централната

0 коментари Прочитај повеќе ...

Американски сенатор бара објаснување од Бејли за контроверзните НВО агенди во Македонија

  Американски сенатор бара објаснување од Бејли за контроверзните НВО агенди во Македонија

Влијателниот американски сенатор Мајк Ли директно го повика амбасадорот на САД во Република Македонија, Џес Бејли да даде објаснување за

0 коментари Прочитај повеќе ...

Прва дебата во ЕП за Предлог-Резолуцијата за Македонија

  Прва дебата во ЕП за Предлог-Резолуцијата за Македонија

Комитетот за надворешни работи (АФЕТ) на Европскиот парламент (ЕП), попладнево во Брисел го имаше првото разгледување на Предлог-Резолуција на ЕП

0 коментари Прочитај повеќе ...