MKDNews.com

Ознака "е"

Денеска е Успение на Пресвета Богородица – За многу години!

  Денеска е Успение на Пресвета Богородица – За многу години!

Господ, Којшто на Синај заповеда со петтата заповед: „Почитувај го таткото свој и мајката своја“, со Својот пример покажа како

0 коментари Прочитај повеќе ...

Денеска е Свети Никола, за многу години!

  Денеска е Свети Никола, за многу години!

Православните христијани денеска го празнуваат големиот празник Свети Никола. Свети Никола или Свети Николај Чудотворец, архиепископ Мирликиски се смета за

0 коментари Прочитај повеќе ...

Денес е Крстовден – празник на пост и покајание!

  Денес е Крстовден – празник на пост и покајание!

На Крстовден се слави крстот како символ на побе­дата над светската суета, симбол на смирениот бунт на внатрешниот човек. Именден

0 коментари Прочитај повеќе ...

Јанкулоска за „Дневник“: Јанева требаше да утврди кој е „премиерот Р…“ на кого се повикува Заев

  Јанкулоска за „Дневник“: Јанева требаше да утврди кој е „премиерот Р…“ на кого се повикува Заев

 Следејќи го развојот на настаните од почетокот на кризата, преку договорот за нејзиното разрешување и формирањето на СЈО, с` поочигледно

0 коментари Прочитај повеќе ...

ЕУ: Иванов да определи лидер за „што е можно поширока влада“

  ЕУ: Иванов да определи лидер за „што е можно поширока влада“

Европската унија очекува претседателот Ѓорге Иванов да изврши итна консултација со политичките сили во земјата и да определи лидер за

0 коментари Прочитај повеќе ...

Убавата Французинка е новата Мис Универзум (фото/видео)

  Убавата Французинка е новата Мис Универзум (фото/видео)

Дваесет и тригодишната студентка по стоматологија од Франција, Ирис Митнаер победи на годинешниот натпревар во убавина Мис Универзум, којшто се

0 коментари Прочитај повеќе ...