MKDNews.com

Ознака "години"

Денеска е Успение на Пресвета Богородица – За многу години!

  Денеска е Успение на Пресвета Богородица – За многу години!

Господ, Којшто на Синај заповеда со петтата заповед: „Почитувај го таткото свој и мајката своја“, со Својот пример покажа како

0 коментари Прочитај повеќе ...

Денеска е Свети Никола, за многу години!

  Денеска е Свети Никола, за многу години!

Православните христијани денеска го празнуваат големиот празник Свети Никола. Свети Никола или Свети Николај Чудотворец, архиепископ Мирликиски се смета за

0 коментари Прочитај повеќе ...

На 106 години, почина секретарката на Гебелс

  На 106 години, почина секретарката на Гебелс

Почина Брунхилда Помсел, која беше во нацистичката пропагандна машинерија. Некогашната секретарка на Јозеф Гебелс имаше 106 години. Секретарката на Гебелс,

0 коментари Прочитај повеќе ...

Мајкл Нунан: Ирска ќе загуби 40 илјади работни места поради Брегзит

  Мајкл Нунан: Ирска ќе загуби 40 илјади работни места поради Брегзит

Ирскиот министер за финансии Мајкл Нунан изјави дека Република Ирска ќе претрпи штета од британското напуштање на ЕУ, затоа што

0 коментари Прочитај повеќе ...

Денеска е Свети Јован – за многу години

  Денеска е Свети Јован – за многу години

Свети Јован Крстител (грч: Ιωάννης ο Βαπτιστής) – е пророк кој се родил шест месеци пред Христос, наречен Предтеча поради

0 коментари Прочитај повеќе ...

Турското обвинителство бара до 142 години затвор за курдскиот лидер Селахатин Демирташ

  Турското обвинителство бара до 142 години затвор за курдскиот лидер Селахатин Демирташ

Турското обвинителство денеска побара до 142 години затвор за копретседателот на главната курдска партија во Турција, Селахатин Демирташ, кој е

0 коментари Прочитај повеќе ...