MKDNews.com

Ознака "на"

Денеска е Успение на Пресвета Богородица – За многу години!

  Денеска е Успение на Пресвета Богородица – За многу години!

Господ, Којшто на Синај заповеда со петтата заповед: „Почитувај го таткото свој и мајката своја“, со Својот пример покажа како

0 коментари Прочитај повеќе ...

Денес е Крстовден – празник на пост и покајание!

  Денес е Крстовден – празник на пост и покајание!

На Крстовден се слави крстот како символ на побе­дата над светската суета, симбол на смирениот бунт на внатрешниот човек. Именден

0 коментари Прочитај повеќе ...

Средба на Заев со амбасадорите на Германија, Шведска и Полска

  Средба на Заев со амбасадорите на Германија, Шведска и Полска

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се сретна со амбасадорите на Германија, Шведска и Полска во Македонија, Кристине Д. Алтхаузер,

0 коментари Прочитај повеќе ...

ВМРО-ДПМНЕ бара појаснување од Амбасадата на САД

  ВМРО-ДПМНЕ бара појаснување од Амбасадата на САД

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение бара појаснување од Амбасадата на САД во Скопје дали нивната позиција за продолжување на разговорите за

0 коментари Прочитај повеќе ...

Дипломати во САД со меморандум против одлука на Трамп

  Дипломати во САД со меморандум против одлука на Трамп

Американски дипломати подготвиле меморандум во кој ја критикуваат привремената забрана за влез во САД на државјани од седум муслимански држави

0 коментари Прочитај повеќе ...

Климовски: Уставот никаде не предвидува дека претседателот ѝ го доделува мандатот на втората партија

  Климовски: Уставот никаде не предвидува дека претседателот ѝ го доделува мандатот на втората партија

Можно е претседателот на републиката повторно да му го даде мандатот на досегашниот мандатар или на некоја друга личнсот која

0 коментари Прочитај повеќе ...