MKDNews.com

Вести

 Ударни вести
  • Заев: Можеме да станеме членкa на ЕУ во 2025 или 2030 година Македонскиот премиер Зоран Заев и шефот на дипломатијата Никола Димитров во интервјуа за два германски весника ја потенцираат важноста на добивањето датум за почеток на преговорите со ЕУ оваа година,...
  • Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мир Македонија направи скок од 23 места на листата на Глобалниот индекс на мирот во споредба со лани и го дели 65-тото место со Грција. Меѓу првите 25 земји на листата...
  • Почина Кирил Ценевски , режисерот на ,,Црно семе Публиката го памети Ценевски како режисер , бунтовник , кој беше еден од првите македонски автори што ги освои наградите на големите филмски фестивали со филмот ,,Црно семе” Кирил Ценевски (роден...
  • Македонија го совлада јужниот сосед Македонската ракометна репрезентација ја победи Грција со 27:23 во последниот квалификациски меч за Европското првенство кој се одигра во Струмица, со што го завери првото место во групата. Македонија ја оствари...
  • Заев од Охрид најави реконструкција на Владата Реконструкција на Владата, а не одлука за предвремени парламентарни избори. Продолжување на политиката на евроатлантската интеграција е заклучокот од дебатата во рамки на деветтата седницата на Централниот одбор на СДСМ што вечерва...
  • ВМРО-ДПМНЕ обележува 29 години од основањето ВМРО-ДПМНЕ денеска одбележува 29 години од формирањето на партијата. Централната прослава е вечерва во 19 часот, во Македонска Филхармонија, најавија од партијата. На настанот свое обраќање ќе има Претседателот на...

Почина легендарната американска милијардерка, Глорија Вандербилт

  Почина легендарната американска милијардерка, Глорија Вандербилт

Познатата модна дизајнерка , манекенка , актерка и писателка , Глорија Вандербилт почина на 95 . годишна возраст. Глорија Вандербилт

0 коментари Прочитај повеќе ...

Деспотот Заев си го реизбра истиот Извршен одбор на СДСМ

  Деспотот Заев си го реизбра истиот Извршен одбор на СДСМ

Се тресеше гората во СДСМ, се роди глушец. Цел еден месец Зоран Заев, СДСМ и сите нивни сателити ги малтретираа

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ќе се обнови Титовата пештера во Дрвар

  Ќе се обнови Титовата пештера во Дрвар

Федералната министерка за туризам Едита Ѓапо денеска во Сараево со началничката на Дрвар, Душица Руниќ потпишала договор за реализација на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Димитров и Коѕијас разменија твитови по повод една година од преспанскиот договор

  Димитров и Коѕијас разменија твитови по повод една година од преспанскиот договор

Поранешниот грчки министер за надворешни работи, Никос Коѕијас, на својот твитер-профил објави заедничка фотографија со министерот за надворешни работи на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Заев: Можеме да станеме членкa на ЕУ во 2025 или 2030 година

  Заев: Можеме да станеме членкa на ЕУ во 2025 или 2030 година

Македонскиот премиер Зоран Заев и шефот на дипломатијата Никола Димитров во интервјуа за два германски весника ја потенцираат важноста на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мир

  Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мир

Македонија направи скок од 23 места на листата на Глобалниот индекс на мирот во споредба со лани и го дели

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести