MKDNews.com

Вести

 Ударни вести

Ѓорчев: СДСМ во моментов со Пендаровски вреди 240.000 гласови, а со Заев уште помалку

  Ѓорчев: СДСМ во моментов со Пендаровски вреди 240.000 гласови, а со Заев уште помалку

Ако се одземат гласовите на 30 коалициони партнери, јасно е дека СДСМ во моментов со Пендаровски вреди 240.000 гласови, а

0 коментари Прочитај повеќе ...

СДСМ: Предноста на Пендаровски во првиот круг е најава за сигурна победа и во вториот круг на 5 мај

  СДСМ: Предноста на Пендаровски во првиот круг е најава за сигурна победа и во вториот круг на 5 мај

Во првиот круг од претседателски избори победи Стево Пендаровски. Тоа е јасен факт. Пендаровски има предност и повеќе гласови од

0 коментари Прочитај повеќе ...

Д-р Милошевски: На народот преку глава му е од лаги, во вториот круг победува опцијата за „Убав град“

  Д-р Милошевски: На народот преку глава му е од лаги, во вториот круг победува опцијата за „Убав град“

Кандидатот за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ д-р Митре Милошевски, кој ќе трча во вториот круг од вонредните локални избори за

0 коментари Прочитај повеќе ...

Роналдо со Георгина во Дубровник во апартман од 7.000 евра на ноќ

  Роналдо со Георгина во Дубровник во апартман од 7.000 евра на ноќ

Кристијано Роналдо заедно со неговата девојка Георгина Родригез слетале на аеродромот „Ќилипи“ во Дубровник , а потоа се сместиле во

0 коментари Прочитај повеќе ...

Река: Освоените гласови ја делегитимираат политиката на албанските партии во власта

  Река: Освоените гласови ја делегитимираат политиката на албанските партии во власта

Kандидатот на Алијсанса за Албанците и БЕСА, Блерим Река, кој не влезе во вториот круг од претседателските избори, ги оцени

0 коментари Прочитај повеќе ...

Јанушев: Граѓаните одбраа правда за Македонија, изборите покажаа дека политиките на власта доживуваат пораз

  Јанушев: Граѓаните одбраа правда за Македонија, изборите покажаа дека политиките на власта доживуваат пораз

Новата реалност во Република Македонија е дека граѓаните одбраа правда токму за Македонија. Резултатите од изборите покажаа дека ВМРО-ДПМНЕ е

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести