MKDNews.com

Здравје

Храна која го „топи“ холестеролот

    Храна која го „топи“ холестеролот

Конзумирањето на само 100 грама печурки на ден за само една недела го намалува холестеролот за 12 отсто, покажа научно истражување. Во исто време, групата испитаници кои во истиот период

0 коментари Прочитај повеќе ...

Сензационално откритие: Има лек за ќелавост

    Сензационално откритие: Има лек за ќелавост

Вештачки созадениот мирис , кој на мирисите за простории и за тело им дава познат мирис на сандалово дрво , е многу ефикасен во лекување на ќелавоста , тврдат научниците.

0 коментари Прочитај повеќе ...

Оваа година од рак ќе умрат повеќе од 9 милиони луѓе

    Оваа година од рак ќе умрат повеќе од 9 милиони луѓе

Истражувачите на Светската здравствена организација (СЗО) проценуваат дека оваа година од рак ќе заболат 18 милиони луѓе и дека од оваа болест годинава ќе починат повеќе од 9 милиони луѓе.

0 коментари Прочитај повеќе ...

Што не треба да пиете кога сте дехидрирани

    Што не треба да пиете кога сте дехидрирани

Во текот на летото лесно доаѓа до дехидрација, особено овој жежок август, кога температурите во светот соборуваат рекорди. Поради тоа, важно е во организмот да се внесува доволно количество течност,

0 коментари Прочитај повеќе ...

Италијанска диета со маслинки

    Италијанска диета со маслинки

Диетата на база на маслинки е прилично ригорозна и трае само 3-5 дена. За ова кратко време може да загубите до 5 килограми. Маслинките се многу здрави, богати се со

0 коментари Прочитај повеќе ...

Краставици и јогурт за намалување на килограмите за само 5 дена!

    Краставици и јогурт за намалување на килограмите за само 5 дена!

Потребно ви е на брз начин да се ослободите од вишокот килограми? Имаме вистинска диета за вас. Со оваа диета, по првиот ден можете да изгубите до 1,5 кг. Во

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време