MKDNews.com

Здравје

Чоколадо за појадок – одлично за слабеење

Израелските научници открија дека слаткиот појадок, како на пример чоколадна торта, колач или пудинг може да помогне за намалување на килограмите. Имено овој појадок содржи доста калории, но и протеини

0 коментари Прочитај повеќе ...

Најдобрите совети за слабеење на Д-р ОЗ

Колку и да се трудите, не успевате да се ослободите од вишокот килограми? Ако Ви е веќе доста од пропаднати диети и фрустрации заради тоа, можеби популарниот д-р Мехмет Оз

0 коментари Прочитај повеќе ...

Почесто скенирање порано открива рак на белите дробови кај пушачите

Пушачи и поранешни пушачи кои развиле рак на бели дробови имаат подобри шанси за преживување доколку нивната болест е откриена со таканаречено Си-Ти скенирање, наместо со стандардно рентгенско снимање на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Внимавајте на исхраната: цело семејство во Штип се затруло од сувомесни производи

Внимавајте на што јадете, алармираат инфектолозите. На овие летни горештини и високи температури добро треба да се провери, пред да се почне со користење на храната. Денес на инфективно хоспитализирано

0 коментари Прочитај повеќе ...

Рецепт: Пијалок кој го прочистува телото за само неколку голтки

Ако имате дома ѓумбир, вашето тело ќе ви рече благодарам. Освен што одлично делува на расположението и го ублажува стресот, ѓумбирот е мелем за желудникот и за цревата, а познат

0 коментари Прочитај повеќе ...

Како да ги заштитите очите?

Видот постојано треба да се чува. Пстојат многу правила кои треба да се почитуваат за заштита на видот, но три се најважни. 1.Настојувајте на десетина минути да го свртите погледот

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време