MKDNews.com

Здравје

Гравиола – неверојатно растение кое му објави војна на ракот

    Гравиола – неверојатно растение кое му објави војна на ракот

Во последните неколку месеци медиумите се преплавени со веста за моќниот анти-канцероген ефект на билката Гравиола (Annona muricata). Гравиолата е нова надеж за болните од рак, посилна е од хемотерапијата

0 коментари Прочитај повеќе ...

6 факти за кофеинот што не сте ги чуле до сега

Повеќето од нас го консумираат секој ден, но колку навистина знаеме за кофеинот? Овој природен стимуланс влијае на нервниот систем, правејќи не поенергични, будни и концентрирани, секако ако не претераме

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ласерите во играчките може да предизвикаат сериозни повреди и слепило

Играчките како светлосни сабји или ласерски пиштоли, кои во себе содржат моќни ласери, може да предизвикаат сериозни повреди и слепило, предупредуваат здравствените власти. Американската агенција за храна и лекови (FDA)

0 коментари Прочитај повеќе ...

Двопек диета – За оние што не можат да замислат оброк без леб

Вишокот на килограми е се почест кај луѓето, па поради ова и диетите се се побројни и поразновидни. Денес ви ја претставуваме двопек диетата, наменета за оние кои не можат

0 коментари Прочитај повеќе ...

Четири шољи кафе дневно ќе ве однесат во гроб?

Пиењето кафе може да биде навистина штетно доколку се претера, велат американските научници повикувајќи се на своето најново истражување.Истражувањето на Мејо клиниката, спроведено на 4.500 испитаници, кое траело цели 3

0 коментари Прочитај повеќе ...

Провевот и клима уредите главни виновници за воспаление на синусите

Повеќето од вас веќе се смеат на опомените од старите луѓе дека треба да избегнувате провев. Сепак бабите изгледа за нешто имале право, бидејќи лекарите предупредуваат дека главните виновници за

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време