MKDNews.com

Здравје

Лекот „фавира“ пристигнува во македонските аптеки

    Лекот „фавира“ пристигнува во македонските аптеки

Лекот Фавира или Фавимол, со генеричко име Фавипивир неделава ќе биде достапен во македонските аптеки, откако Агенцијата за лекови и медицински средства одобри увоз и достапност за лекување на пациентите.

0 коментари Прочитај повеќе ...

Пијалак co koj ќе слабеете без физичка активност

    Пијалак co koj ќе слабеете без физичка активност

Пробајте го овој пијалак, кој е вкусен, лесен за подготовка, а го забрзува метаболизмот и помага да се ослободите од вишокот килограми додека удобно седите во вашата фотелја. Но, тоа

0 коментари Прочитај повеќе ...

Одобрен лекот кој за пет дена го елиминира вирусот ковид-19

    Одобрен лекот кој за пет дена го елиминира вирусот ковид-19

Русија го одобри новиот антивирусен лек „Coronavir“ за лекување на пациенти заболени од ковид-19, а во производство на компанијата „R-Pharm“. Од компанијата наведуваат дека клиничкото истражување во кое биле вклучени

0 коментари Прочитај повеќе ...

СЗО бара поголемо производство на „Дексаметазон“

    СЗО бара поголемо производство на „Дексаметазон“

Светската здравствена организација   повика да се зголеми производството на Дексаметазон, откако британските научници објавија дека тој стероид значително ја намалува смртноста кај пациенти со тежок облик на ковид-19. – Се

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ковид -19 не ги напаѓа пушачите

    Ковид -19 не ги напаѓа пушачите

Пушачите имаат помала веројатност дека ќе бидат позитивни на тестот на корона вирусот, покажале истражувањата, кои нудат уште повеќе докази дека ова, без сомнение, лоша навика, може да штити од

0 коментари Прочитај повеќе ...

Mожно ковид-19 никогаш да не исчезне

    Mожно ковид-19 никогаш да не исчезне

Светската здравствена организација (СЗО) предупредува дека ковид-19 можно е никогаш да не исчезне. За време на прес-конференцијата во Женева, извршниот директор на програмата за итни случаи во СЗО, д-р Мајк

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време