MKDNews.com

Живот и Стил

Расцвета црната роза, која во светот расте само во Халфети, Шанлиурфа

    Расцвета црната роза, која во светот расте само во Халфети, Шанлиурфа

Со доаѓањето на пролетта разцвета црната роза, која има уникатен изглед и мирис и која во светот расте само во областа Халфети, во градот Шанлиурфа, пренесува Anadolu Agency (AA). Црната

0 коментари Прочитај повеќе ...

Човек живее од сметот на сопственикот на Фејсбук

    Човек живее од сметот на сопственикот на Фејсбук

За некого отпад за другите  богатство – е познатата поговорка , со која точно се опишува животот на Џејк Орта , кој живее пребарувајќи го контејнерот на куќата на сопственикот

0 коментари Прочитај повеќе ...

Исмаил без една рака победи на регионалното првенство за пливање

    Исмаил без една рака победи на регионалното првенство за пливање

Во Задар, Хрватска, се одржа регионално првенство за пливање на отворено за лицата со инвалидност. Исмаил Зилфиќ, дете кое има осум години и кое и покрај тоа што нема една

0 коментари Прочитај повеќе ...

Хари и Меган направија Инстаграм профил и станаа хит

    Хари и Меган  направија Инстаграм профил и станаа хит

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл вчера ги изненадија фановите кога отворија Инстагерам профил , кој за еден час собра 150 000 следбеници. Колкава е популарноста на британската кралска

0 коментари Прочитај повеќе ...

Хамбургер од 800 евра во чест на новиот цар на Јапонија

    Хамбургер од 800 евра во чест на новиот цар на Јапонија

Ресторан во луксузен хотел во Токио од денеска нуди хамбургер по цена од 800 евра во чест на новиот цар, коиј на почетокот на мај ќе ја преземе должноста. Хамбургерот

0 коментари Прочитај повеќе ...

Луѓето кои читаат книги живеат подолго

    Луѓето кои читаат книги живеат подолго

Студија објавена деновиве во списанието Општествени науки и медицина открива дека луѓето кои читаат книги живеат подолго од оние кои не го прават тоа. Истражувачите од Универзитетот Јеил тестирале 3.635

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести