MKDNews.com

Живот и Стил

„Гучи“ ја воведува вештачката интелигенција во модата

    „Гучи“ ја воведува вештачката интелигенција во модата

„Гучи“ ќе биде првиот бренд на „Керинг групата“, којшто ќе користи вештачка интелигенција во одлучувањето каде да испрати нови производи, почнувајќи од продажбата на торби во Европа следниот месец, изјави

0 коментари Прочитај повеќе ...

Принцот Вилијам ја третирал Кејт како слугинка додека биле во врска

    Принцот Вилијам ја третирал Кејт како слугинка додека биле во врска

Ендрју Мортон, авторот на книгата „Вилијам и Кетрин“, која излезе пред венчавката на војводата и војвотката од Кембриџ, тврди дека нивната врска била катастрофална и дека бројни пријатели се чудат

0 коментари Прочитај повеќе ...

„Би-би-си“ го отпушти водителот кој го навреди кралското семејство

    „Би-би-си“ го отпушти водителот кој го навреди кралското семејство

„Би-би-си“ денеска го отпушти водителот кој на Твитер постави фотографија од шимпанзо во облека, со натпис „кралското бебе ја напуша болницата“. Презентерот Дени Бејкер е обвинет за исмејување на војвотката

0 коментари Прочитај повеќе ...

Њујорк забрани реклами за алкохол по зградите и автобусите

    Њујорк забрани реклами за алкохол по зградите и автобусите

Американскиот град Њујорк забрани рекламирање алкохол на зградите кои се во сопственост на градот, а причина за тоа е дека „претераното конзумирање алкохол претставува опасност по здравјето“. Забраната, која веднаш

0 коментари Прочитај повеќе ...

Утре е Велики Четврток,рано се вапцаат јајца!

    Утре е Велики Четврток,рано се вапцаат јајца!

Утре е Велики Четврток, денот кога рано изутрина, пред да изгрее сонцето се вапцаат првите три јајца, во црвена боја која е симбол на големиот христијански празник Велигден. Се верува

0 коментари Прочитај повеќе ...

Просечниот животен век во светот се зголеми за 5,5 години

    Просечниот животен век во светот се зголеми за 5,5 години

Просечниот животен век помеѓу 2000 и 2016 година се зголемил за 5,5 години, поточно од 66,5 години се зголемил на 72. Светската здравствена организација (СЗО) соопшти дека просечниот животен век

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести