MKDNews.com

Живот и Стил

Катерина Михајловска победи на трката на штикли во Битола

Катерина Михајловска од Битола беше најбрза во трката на штикли на Широк сокак на која наградата и ја врачи градоначалникот Владимир Талески. Трката на штикли се одржа во четврток вечер,

0 коментари Прочитај повеќе ...

Драган Мијалковски се запозна со сопствениците на славниот 223 305 (видео)

Откако естрадниот магазин Бекстејџ на Македонската Телевизија го претстави семејството Малетиќ како сопствениците на фамозниот телефонски број 223 305, време беше тие да го запознаат и ’виновникот’ за телефонските повици

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ким Кардашијан подметнала слики од бебето ? (фото)

Ким Кардашијан подметнала лажни фотки на кои некој од нејзините „пријатели“ сакал да заработи. Старлетата е свесна за медиумската помпа околу нејзиниот приватен живот, затоа направила мал трик. Според TMZ

0 коментари Прочитај повеќе ...

Писмата и други предмети од аферата на Бил Клинтон и Моника Левински на аукција (фото)

Колекцијата од предметите кои се биле во сопственост на Моника Левински и се користени во текот на истрагата за аферата меѓу Моника Левински и тогашниот претседател на САД Бил Клинтон,

0 коментари Прочитај повеќе ...

Три работи по кои се препознава дали вашиот партнер имал секс

Научниците откриваат дека нашето тело дава сигнали и кажува дали неодамна сме имале секс. Според нив најлесно можете да препознаете дали вашиот партнер имал секс во следните три случаи. 1

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ќерката на Кардашјан и Вест се вика север?

Славната Американска двојка Ким Кардашјан и Кание Вест својата новородена ќерка решиле ја наречат Норт (North) што значи север, објавија во петокот американските таблоиди. Извори блиски на двојката ја потврдиле

0 коментари Прочитај повеќе ...