MKDNews.com

Живот и Стил

Има 3 години и сеуште не знае да зборува, а веќе продава свои уметнички слики (видео)

Тригодишната Ирис Грејс Хелмшо обожава вода, дрва, ветар и танц. Иако уште не зборува поради аутизам, малечкото талентирано девојче одлично се изразува преку своите прекрасни слики кои заинтересираните купувачи можат

0 коментари Прочитај повеќе ...

Геј Брак:Бугарин се оженил за Американец сега чека зелена карта

Четириесет и едно годишниот бугарин Трајан Попов , кој е на студии во САД, и неговиот американски сопруг Џулијан Марш (55) се првиот хомосексуален пар во САД на кој ќе

0 коментари Прочитај повеќе ...

Се прошета гола низ Белград (фото)

Гола жена вчера во попладневните часови го сопрела сообраќајот во близина на Бранов мост, објави српски Курир. Граѓаните од Нов Белград кои синоќа се најдоа на во близина на Трговскиот

0 коментари Прочитај повеќе ...

Катерина Михајловска победи на трката на штикли во Битола

Катерина Михајловска од Битола беше најбрза во трката на штикли на Широк сокак на која наградата и ја врачи градоначалникот Владимир Талески. Трката на штикли се одржа во четврток вечер,

0 коментари Прочитај повеќе ...

Драган Мијалковски се запозна со сопствениците на славниот 223 305 (видео)

Откако естрадниот магазин Бекстејџ на Македонската Телевизија го претстави семејството Малетиќ како сопствениците на фамозниот телефонски број 223 305, време беше тие да го запознаат и ’виновникот’ за телефонските повици

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ким Кардашијан подметнала слики од бебето ? (фото)

Ким Кардашијан подметнала лажни фотки на кои некој од нејзините „пријатели“ сакал да заработи. Старлетата е свесна за медиумската помпа околу нејзиниот приватен живот, затоа направила мал трик. Според TMZ

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести