MKDNews.com

Мода и Убавина

Светски популарната модна куќа „Диор“ забрани објавување на Инстаграм фотографии

  Светски популарната модна куќа „Диор“ забрани објавување на Инстаграм фотографии

Светски популарната модна куќа „Диор“ забрани објавување на Инстаграм фотографии од нејзината најнова колекција на парчиња облека од високата мода

0 коментари Прочитај повеќе ...

Фитнес инструкторката со најдобар задник (фото)

  Фитнес инструкторката со најдобар задник (фото)

Ја нарекуваат „The Body” (Телото), а милиони ширум светот и завидуваат на задникот кој со помош на вежбите го довела

0 коментари Прочитај повеќе ...

Секси црвен фустан за лето 2018 (фото)

  Секси црвен фустан  за лето 2018 (фото)

Изминатите неколку недели на социјалните мрежи на познатите дами и блогерки постојано гледаме еден црвен фустан со цветчиња кој на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Тесните фармерки повеќе не се во мода: Хит модел на џинс за пролет и лето 2018 година одлично и стојат на секоја жена (фото)

  Тесните фармерки повеќе не се во мода: Хит модел на џинс за пролет и лето 2018 година одлично и стојат на секоја жена (фото)

Пролетта и летото 2018 година ќе бидат во знак на новите трендови, а еден од нив се и омилените пантолони

0 коментари Прочитај повеќе ...

Оваа пролет носиме чевли со ниска и широка потпетица

  Оваа пролет носиме чевли со ниска и широка потпетица

Голем број жени има проблем при одбирањето на идеални обувки, особено за оваа преодна сезона. Некои не ги сакаат балетанките

0 коментари Прочитај повеќе ...

Укинат изборот за Мис Венецуела поради сексуален скандал

  Укинат изборот за Мис Венецуела поради сексуален скандал

Втората најтрофејна земја во светот по бројот на победнички за избор на Мис , ја тресе скандал. Укинат е изборот

0 коментари Прочитај повеќе ...

Барај Вести

Барај Вести

Барај Вести

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com