MKDNews.com

Љубов и Секс

Секој седми човек го изневерува партнерот во текот на празниците

    Секој седми човек го изневерува партнерот во текот на празниците

Комбинацијата на опуштање покрај алкохол, заеднички деловни пријатели и гледањето на луѓето во поинакво издание кај секој седми човек резултира со неверство, открива најновото истражување, пишува Daily Mail. Иако се

0 коментари Прочитај повеќе ...

Се разведува позната порно актерка

    Се разведува позната порно актерка

Сопругот на американската порно актерка Сторми Даниелс, која тврди дека имала сексуални односи со американскиот претседател Доналд Трамп пред 12 години, поднел барање за развод. Веста за разводот ја соопштил

0 коментари Прочитај повеќе ...

Како да постигнете оргазам и двајцата

    Како да постигнете оргазам и двајцата

30% жени имаат тешкотии во постигнување оргазам, а 80% имаат проблеми со оргазам при вагинален однос. 70% жени на возраст од 40 до 50 години постигнуваат оргазам за време на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Kако да препознаете дали жената глуми оргазам

    Kако да препознаете дали жената глуми оргазам

Доколку ве интересира дали вашата партнерка ги глуми оргазмите, тогаш треба да внимавате на следните знаци, пренесува ivillage: Забрзано дишење и забрзано чукање на срцето Кога дишењето станува отежнато, тогаш

0 коментари Прочитај повеќе ...

Девојките со најубав задник на социјалните мрежи (фото)

    Девојките со најубав задник на социјалните мрежи (фото)

На радост на мажите, на социјалните мрежи се појави листа на најубавите задници на Инстаграм. На интересната листа се убавиците од социјалните мрежи кои поради својот провокативен изглед имаат илјадници

0 коментари Прочитај повеќе ...

Вратете ја страста во спалната соба со помош на овие совети

    Вратете ја страста во спалната соба со помош на овие совети

Во случај потполно да исчезне возбудата во креветот, нема потреба да очајувате. Само треба да најдете начин повторно да ја вратите страста. Постојат периоди во животот кога се најголеми шансите

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време