MKDNews.com

Кулинарство

    Kако да направите многу долго варено јајце(видео)

Kако да направите многу долго варено јајце(видео)

Станува збор за посебна метода на варење јајца чиј резултат е импресивно долго јајце кое може да го исечкате на резанки. Постапката е едноставна, а резултатот воодушевува. Тоа изгледа отприлика вака – ги одделувате белките од жолчките. Белките ги завиткувате во огноотпорен долгнавест сад и ги варите во тенџере околу

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Брз колач со тиква

Брз колач со тиква

Потребно е: суви состојки: 200 гр бел шеќер 200 гр кафеав шеќер 250 гр брашно 2 лажичиња сода бикарбона 1 лажиче прашок за пециво 1 лажиче сол 1 кесичка од 5 гр цимет во прав 1/2 лажиче ѓумбир во прав 1/2 лажиче мелени каранфилчиња 1/2 лажиче рендано морско оревче 2

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Пита – погача со сирење

Пита – погача со сирење

Состојки: 500гр брашно малку сол 20 гр квасец 1 лажичка шеќер 100 мл вода 200 мл млеко 2 јајца 120 гр маргарин За фил: 500 гр рендано сирење 2 јајца 1 шолја јогурт За премачкување: 1 жолчка сусам   Подготовка Во млака вода помешајте го шеќерот и квасецот, оставете десетина

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Неколку добри причини да јадете ротквици

Неколку добри причини да јадете ротквици

Ротквиците се вкусен зеленчук, кој освен што е добар за декорирање, е уште поздрав за јадење, а еве и зошто е тоа така.Ротквиците го помагаат варењето на храната и благотворно делуваат на дигестивен систем. Исто така, ротквиците го решаваат проблемот со надуеност во стомакот. Тие се корисни за елиминирање вируси,

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Рецепт: Велигденски венец со суво грозје

Рецепт: Велигденски венец со суво грозје

За да ја збогатите празничната Велигднска трпеза ние ви нудиме еден лесен и вкусен рецепт. Велигденскиот венец со суво грозје е традиционален во повеќе земји за оваа пригода па затоа доколку до сега не сте го пробале не знаете што сте пропуштиле. Потребни намирници: 500 грама брашно, 1 свеж квасец,

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Француско топло чоколадо

Француско топло чоколадо

Најдекадентното топло темно чоколадо кое може да се најде во париските кафулиња. Интензивно богат, апсолутно небесен вкус за сите љубители на чоколадото. Рецептот е базиран на оној кој го користат во познатото Кафе Анџелина во Париз. Состојки 1 1/2 шолја полномасно млеко 1/2 шолја слатка павлака 2 лажици шеќер во

0 коментари Прочитај повеќе ...

Барај Вести

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com