MKDNews.com

Живот и Стил

Тестаментот на принцезата Дијана бил изменет по нејзината смрт

    Тестаментот на принцезата Дијана бил изменет по нејзината смрт

Освен двајцата синови, принцот Вилијам и принцот Хари, единствено што останало зад неа, биле нејзините последни желби запишани во тестаментот. За жал. Ни тие не биле извршени според нејзината волја,

0 коментари Прочитај повеќе ...

Почина холандската принцеза Кристина

    Почина холандската принцеза Кристина

Марија Кристина Холандска почина во 73-та година од животот, објави во петокот холандскиот Марк Руте, пренесува информативната служба на неговата влада „Со намерното откажување од правото на престолот, таа му

0 коментари Прочитај повеќе ...

Уапсен е 64- годишен маж одговорен за авионската несреќа во која загина Емилијано Сала

    Уапсен е 64- годишен маж одговорен за авионската несреќа во која загина Емилијано Сала

Уапсен е  64- годишен маж од северен Јоркшир , осмничен за смртта на аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала. Истрагата , која со месеци се водеше за причините за падот на авионот

0 коментари Прочитај повеќе ...

Почина легендарната американска милијардерка, Глорија Вандербилт

    Почина легендарната американска милијардерка, Глорија Вандербилт

Познатата модна дизајнерка , манекенка , актерка и писателка , Глорија Вандербилт почина на 95 . годишна возраст. Глорија Вандербилт е легендарна претставничка на амњериканското високо друштво , наследничка на

0 коментари Прочитај повеќе ...

„Гучи“ ја воведува вештачката интелигенција во модата

    „Гучи“ ја воведува вештачката интелигенција во модата

„Гучи“ ќе биде првиот бренд на „Керинг групата“, којшто ќе користи вештачка интелигенција во одлучувањето каде да испрати нови производи, почнувајќи од продажбата на торби во Европа следниот месец, изјави

0 коментари Прочитај повеќе ...

Принцот Вилијам ја третирал Кејт како слугинка додека биле во врска

    Принцот Вилијам ја третирал Кејт како слугинка додека биле во врска

Ендрју Мортон, авторот на книгата „Вилијам и Кетрин“, која излезе пред венчавката на војводата и војвотката од Кембриџ, тврди дека нивната врска била катастрофална и дека бројни пријатели се чудат

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести