MKDNews.com

Филмови

„Ослободување на Скопје“ја имаше светската премиера во Пула (Видео)

    „Ослободување на Скопје“ја имаше светската премиера во Пула (Видео)

Новиот македонски филм „Ослободување на Скопје“, во режија на таткото и синот Раде и Данило Шербеџија, ја имаше светската премиера во Пула, во Веспазијановиот амфитеатар, во рамки на 53-от Пулски

0 коментари Прочитај повеќе ...

Новиот Бонд ќе биде жена!?

    Новиот Бонд ќе биде жена!?

Меѓу имињата кои се споменуваат за наследници на Даниел Крејг се наоѓа и името на Џилијан Андерсон. Откако стана јасно дека ни 68 милиони фунти нема да го убедат Крејг

0 коментари Прочитај повеќе ...

Кен Лоуч го освио Кан

    Кен Лоуч го освио Кан

Десет години по првата Златна палма, култниот британски режисер Кен Лоуч во неделата вечер на затворањето на 69.Кански филсмки фестивал

0 коментари Прочитај повеќе ...

На денешен ден 16 мај 1929 година се доделени првите награди Оскар

    На денешен ден 16 мај 1929 година се доделени првите награди Оскар

Наградите на академијата широко познати како Оскари (англиски: The Academy Awards или Oscars), се годишно доделувани филмски награди од Академијата

0 коментари Прочитај повеќе ...

Роберт Дениро и Дени Девито снимаат филм во Њујорк

    Роберт Дениро и Дени Девито снимаат филм во Њујорк

Легендите на Холивуд пристигнаа расположени на снимањето на новиот филм „The Comedian“. Роберт (71) и Дени (72) изгледаа задоволни што

0 коментари Прочитај повеќе ...

Леонардо Ди Каприо одбил улoга во „Војна на ѕвездите“

    Леонардо Ди Каприо  одбил улoга во „Војна на ѕвездите“

Леонардо Ди Каприо одбил улоги во „Војна на ѕвездите“ и во уште неколку холивудски блокбастери! Тој ја одбил улогата на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести