MKDNews.com

Занимливости

Мама манекенка ја дои својата ќерка на пистата

    Мама манекенка ја дои својата ќерка на пистата

Манекенката Мара Мартин направи несекојдневна и неочекувана работа за  време на ревијата на костими за капење „Спортс Илустрејтед“ .   Убавата манекенка додека чекореше по  црвениот тепих  и го рекламираше

0 коментари Прочитај повеќе ...

Трамп ја фрли кон Меланија топката што му ја подари Путин (фото/видео)

    Трамп ја фрли кон Меланија топката што му ја подари Путин (фото/видео)

Рускиот претседател, Владимир Путин, му подари на својот американски колега, Доналд Трамп, топка од Светското првенство во фудбал. Toj ја прифати топката и му заблагодари на Путин, а потоа ја

0 коментари Прочитај повеќе ...

Британија ја добива првата фабрика за селфи

    Британија ја добива првата фабрика за селфи

Британија, која е позната по Биг бен, музејот „Мадам Тисо“, Бакингемската палата и Вимблдон, сега ќе ја има и првата селфи фабрика. Станува збор за музеј во кој фотографирањето не

0 коментари Прочитај повеќе ...

Филмска акција во популарното летувалиште: Нарко дилер бегал од хеликоптер, па удрил со глисер на плажа!

    Филмска акција во популарното летувалиште: Нарко дилер бегал од хеликоптер, па удрил со глисер на плажа!

Туристите кои одморале на плажите во Малага, имале можност да видат возбудлива полициска потера, која сепак во еден момент изгледала прилично комично. Додека многумина се капеле, полицискиот хеликоптер кружел над

0 коментари Прочитај повеќе ...

Четворица се повредени во трката со бикови во Памплона

    Четворица се повредени во трката со бикови во Памплона

Четири лица завршија во болница поради повреди добиени за време на денешната традиционална трка со бикови во Памплона, позната како Фестивал Сан Фермин. Портпаролот на болницата  Томас Белзунегви изјави дека

0 коментари Прочитај повеќе ...

Меланија се појави во „патриотска комбинација“!

    Меланија се појави во „патриотска комбинација“!

Многу Американци на 4 јули по повод Денот на независноста облекоа комбинации во боите на американското знаме – црвена, бела и сина. Ни првата дама на САД не беше исклучок,

0 коментари Прочитај повеќе ...

Барај Вести

Барај Вести

Барај Вести

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com