MKDNews.com

Занимливости

Прележал маларија, денга треска, ковид-19 и на крај го каснала кобра

    Прележал маларија, денга треска, ковид-19 и на крај го каснала кобра

Британски хуманитарец се бори против слепило и парализа откако беше каснат од кобра. Тој претходно се изборил со маларија, денга треска и ковид-19. Јан Џоунс беше каснат од индиска кобра

0 коментари Прочитај повеќе ...

Старо писмо продадено за 430.000 евра

    Старо писмо продадено за 430.000 евра

Старо писмо со поништена марка вчера е продадено на аукција во Германија за 430 000 евра. Писмото ги имало првите поштенски марки на градот Лубек од 1859 година. Аукциската куќа

0 коментари Прочитај повеќе ...

Робот ќе прави 160 хамбургери на ден во ресторан во САД

    Робот ќе прави 160 хамбургери на ден во ресторан во САД

Американскиот синџир ресторани за брза храна „Вајт касл“ вработи робот за приготвување хамбургери во соработка со новата роботичка компанија „Мисо Роботикс“, со седиште во Пасадена, Калифорнија, САД. – Ние со

0 коментари Прочитај повеќе ...

Писмо на Ван Гог и Гоген продадено за 210.000 евра

    Писмо на Ван Гог и Гоген продадено за 210.000 евра

Писмо, напишано заеднички од славните уметници Винсент ван Гог и Пол Гоген, во кое тие говорат за своите посети на борделите и своите впечатоци од таму, е продадено за 210.600

0 коментари Прочитај повеќе ...

Влегол во кафез во зоолошка и сакал да ја удави мечката (видео)

    Влегол во кафез во зоолошка и сакал да ја удави мечката (видео)

Пијан Полјак се обидел да удави мечка во зоолошката градина во Варшава откако провалил во кафезот. Откако 23-годишниот маж се пробил во кафезот на мечката Сабина и таа го забележала, тој во

0 коментари Прочитај повеќе ...

Брачен пар што пловел низ светот немал поим дека има пандемија од ковид-19

    Брачен пар што пловел низ светот немал поим дека има пандемија од ковид-19

Брачен пар кој пловел низ светот речиси еден месец немал поим дека е прогласена пандемија со ковид-19, пишува „Индепендент“. Кога Елена Манигети (32) и Рајан Озборн (33) испловиле од Ланцароте, Шпанија,

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време