MKDNews.com

Видео

    Готвачи од Тајланд  во Сиднеј пеат: Ти, ти, ти само ти, ти ми лежиш на срце (видео)

Готвачи од Тајланд во Сиднеј пеат: Ти, ти, ти само ти, ти ми лежиш на срце (видео)

Битолчанецот Иле Моша во Сиднеј е сопственик на ресторан. Во овој македонско-тајландски ресторан се служи македонска скара, но и тајландски специјалитети. Токму готвачите кои се задолжени за таи храната направиле атмосфера која како “зараза” се шири по социјалните мрежи. Додека ги приготвувале порциите тие ја пееле песната „Tи само ти” од Марјан Коцев, а нивната изведба ќе ве насмее до солзи.

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Русин не дозволи „пајакот“ да му го земе автомобилот

Русин не дозволи „пајакот“ да му го земе автомобилот

Руските медиуми ја покажаа борбата на еден човек од Москва за својот автомобил. Човекот најверојатно помислил оти „пајакот“ незаконито му го земал возилото, па не чекајќи, одлучи да ги преземе работите во свои раце, пренесува „rbth.com“.

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Владе Дивац излезе од џип и пукаше со пушка среде бел ден! (видео)

Владе Дивац излезе од џип и пукаше со пушка среде бел ден! (видео)

Легендарниот југословенски  кошаркар, сега актуелен тим менаџер на НБА лигашот Сакраменто Кингс, Владе Дивац, со Србите во Америка го прославил православниот Божиќ. По традиција, Србите кои се отселиле во Америка, каде сега живеат, се собираат во Џексон и Чикаго и заедно пукаат од пушки, по што ги собираат испуканите чаури. Секако, станува збор само за ќорци и се се одвива под строга контрола на полицијата. Оваа церемонија со своето присуство

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Швалер висел потполно гол, а соседите го снимале во незавидната ситуација (видео)

Швалер висел потполно гол, а соседите го снимале во незавидната ситуација (видео)

Бидејќи мажот неочекувано се вратил дома, на еден љубовник – Кинез, не му останало ништо друго освен да скокне од прозорец. Висел така некое време потполно гол, а соседите го снимале во незавидната ситуација. По некое време, му снемало сила, па треснал доле. Имал среќа што паднал врз пластична канта за ѓубре, а не на бетон.

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Бебе падна под воз и преживеа (видео)

Бебе падна под воз и преживеа (видео)

Едногодишно бебе падна под воз и преживеа. Тоа немало ниту една гребнатинка. Настанот се случил во индискиот град Матур, откако на родителите детето им паднало од раце кога излегувале од воз.  

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Американец трајно си го тетовирал лицето како кловн (видео)

Американец трајно си го тетовирал лицето како кловн (видео)

Американецот Ричи Еспосито од Калифорнија трајно си го тетовирал лицето со кловновска шминка. Еспосито , освен тетоважата на лицето , за да има автентичен лик на кловн , дури и си ја фарба косата црвена. 32- годишниот бербер од Калифорнија вели дека изгледот му помага за да привлече муштерии во салонот. Но , неговиот изглед на кловн не е целосен , ако не се споменат и вештачки раздвоениот јазик и

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести