MKDNews.com

Видео

    Силно торанадо во Романија преврте автобус со патници (видео)

Силно торанадо во Романија преврте автобус со патници (видео)

Вчера силно торнадо ја зафати руралната област Калараши. Романската телевизија ја пренесе изјавата на шефот на полицијата во Калараши, според која автобус со 40 патници се превртел од силните ветрови. Десетина патници се тешко повредени. Торнадото го зафати подрачјето на округот Дјарна, 70 километри северно од Букурешт. Оштетени се куќи и многу возила. Според првичните информации, повредени се 7 лица.

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Евровизиската „Proud“ на Тамара

Евровизиската „Proud“ на Тамара

Видео за песната „Горда“ (Proud) на Тамара Тодевска, македонски претставник за Евровизија во Израел, беше премиерно емитувано вечерва во централните вести на јавниот сервис. Главна ѕвезда на музичкото видео на Тамара е нејзината тригодишна ќерка Хана. Музичкото видео вклучува и камео-појавувања од жени кои ја инспирирале Тамара, докажувајќи дека соништата се остваруваат. „Горда“ e авторско дело на тимот што како потписници на музиката го сочинуваат Роберт Билбилов, Лазар Цветковски и

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Февруарското лице на Охрид во 90 секунди (видео)

Февруарското лице на Охрид во 90 секунди (видео)

Со „фиксна“ позиција од плажата Куба Либре, Стојан Стојановски од 2S Studio направи пресек во траење од 90 секунди на „сите лица“ на Охрид во февруари…

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Жени се тепале во такси во Белград (видео)

Жени се тепале во такси во Белград (видео)

Снимката од Белград, на која се гледа тепачка на две жени на задното седиште во едно такси, се појавила на Твитер и многумина кои ја погледнале згрозила. „Идиотот кој го поткренува искинатото здолниште поради покомплетен впечаток предизвикува најголемо гадење“, „не се знае кој е за жалење, овие жени или наречи мажите“, „клошар од таксист“, се ределе коментари на Твитер.              

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Готвачи од Тајланд  во Сиднеј пеат: Ти, ти, ти само ти, ти ми лежиш на срце (видео)

Готвачи од Тајланд во Сиднеј пеат: Ти, ти, ти само ти, ти ми лежиш на срце (видео)

Битолчанецот Иле Моша во Сиднеј е сопственик на ресторан. Во овој македонско-тајландски ресторан се служи македонска скара, но и тајландски специјалитети. Токму готвачите кои се задолжени за таи храната направиле атмосфера која како “зараза” се шири по социјалните мрежи. Додека ги приготвувале порциите тие ја пееле песната „Tи само ти” од Марјан Коцев, а нивната изведба ќе ве насмее до солзи.

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Русин не дозволи „пајакот“ да му го земе автомобилот

Русин не дозволи „пајакот“ да му го земе автомобилот

Руските медиуми ја покажаа борбата на еден човек од Москва за својот автомобил. Човекот најверојатно помислил оти „пајакот“ незаконито му го земал возилото, па не чекајќи, одлучи да ги преземе работите во свои раце, пренесува „rbth.com“.

0 коментари Прочитај повеќе ...