MKDNews.com

Видео

    Две години затвор за пејачка која провокативно јаде банана во спот (видео)

Две години затвор за пејачка која провокативно јаде банана во спот (видео)

Египетската пејачка Шима е осудена на две години затвор , поради провокативно јадење банана во видео спот. Поп пејачката Шима била уапсена веднаш по објавувањето на музичкиот спот во кој освен банана , јаде и јаболка и колаче. За само неколку дена видеото го виделе над милион луѓе на социјалните мрежи , што дополнително ги разгневи конзервативците. 25- годишната пејачка денеска во судот се појави покриена со ниџаб , а

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Хрватската пејачка и старлета Нивес Целзиус објави нов „жежок“ спот (видео)

Хрватската пејачка и старлета Нивес Целзиус објави нов „жежок“ спот (видео)

Попупарната хрватска пејачка и старлета Нивес Целзиус по провокативните најави кои траеја неколку недели конечно ја претстави својата нова песна. „Рамос“. Во провокативниот видео спот Нивес покажа зошто важи за секси икона на хрватската естрада. Кога  Нивес ќе каже „Вамос“ момците трчаат како Рамос, пее атрактивната старлета и пејачка во спотот во кој таа покажа и дека знае да танцува, но и дека има тело со совршени атрибути.

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Хитлер на фудбалски натпревар (видео)

Хитлер на фудбалски натпревар (видео)

Огромна слика на Адолф Хитлер и напис ,,холокауст “ беше поставен од навивачите на Суданскиот клуб Ал- Хилал . На натпревар на националниот шампионат беше поставена цела кореографија со слика на нацистичкиот лидер и димна завеса.Откако реагираше полицијата , кореографијата е тргната , а на клубот му се заканува казна. По хаосот на трибините , играчите се вратија во соблекувалните додека публиката не се смири . Фудбалскиот клуб се соочува

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Русите немаат проблем што надвор е -24 степени (видео)

Русите немаат проблем што надвор е -24 степени (видео)

Тоа што е крајот на ноември нема да ги спречи Русите весело да трчаат во костими за капење, да пливаат и да се превртуваат во снегот на минус 24 степени. Не е тајна дека Русите добро го поднесуваат студот, а група на пливачи од Иркутск во близина на Бајкалското езеро тоа уште еднаш го докажаа. Скоро 20 натпреварувачи учествуваа во трката на 24 ноември. Претставникот на клубот, Андреј Бугај изјави

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Манекенка прошета по гаќи и никој не забележа  (видео)

Манекенка прошета по гаќи и никој не забележа (видео)

Топ-моделот Марија Лучоти речиси без облека, но со нацртана блуза и фармерки на своето тело, прошета во еден трговски центар во Мериленд, за да види дали некој ќе забележи дека е гола. Манекенката на себе носела само танга гаќички, шал, капа и чизми, а сè останато е дело на уметницата Џен Сејдел и нејзината ќерка.  Некои граѓани воопшто не забележале дека таа е гола, додека други веднаш ги извадиле

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Најголемо ласерско шоу на светот (видео)

Најголемо ласерско шоу на светот (видео)

Британската продукција ER од Дартфорд го освои Гинисовиот рекорд за спектаклот што го приреди во Лас Вегас . Тие направија најголемо ласерско шоу на светот. Беа инсталирани 314 ласери , 12 тони опрема вредна 3 милиони евра , како  и 11 километри кабли . Посетителите на настанот беа воодушевени од 30 минутното шоу , кое го обои небото над Невада. Подготовката на шоуто траела со месеци , а само за

0 коментари Прочитај повеќе ...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com