MKDNews.com

Видео

    Бик на улиците на Њујорк, повредено дете (видео)

Бик на улиците на Њујорк, повредено дете (видео)

Млад избеган бик во Њујорк повреди дете, кога му ја турна на земја количката на земја, додека трчал низ улиците на Бруклин. На крајот „разјарениот“ бик е совладан во локалниот парк со помош на средство за успивање. Според медиумите не е познато од каде бикот се нашол на улиците на Бруклин. Инаку голем број на луѓе ја следеле „битката“ меѓу полицијата и бикот во паркот Проспект. ББЦ пак наведува дека

Comments Прочитај повеќе ...
    Нова дисциплина – наместо со тегови , шампионот тренира со девојки (видео)

Нова дисциплина – наместо со тегови , шампионот тренира со девојки (видео)

Чешкиот шампион во дигање тегови , Јан Михалков и атуелен првак на светот во совојата категорија , наместо да тренира со тегови , дига девојки . Шампионот на Чешка во дигање тегови , Јан Михалков , дига девојки од по 50 килограми наместо тегови . 27- годишниот спортист верува дека ваквото тренирање ќе му помогне да ја одржи не само кондицијата , туку и да ја задржи титулата светски првак

Comments Прочитај повеќе ...
    Тепачка на телевизиска дебата во Косово (видео)

Тепачка на телевизиска дебата во Косово (видео)

На дебата на косовската телевизија Клан ТВ дојде до физичка пресметка помеѓу пратениците Фрашер Красниќи од „Самоопределување“ и Милаим Зека од „Иницијатива“. Прво почнаа да се расправаат со тешки зборови и да си упатуваат навреди по што во еден момент Красниќи фрли вода кон Зека. На тоа, тој одговори со фрлање на предмети, па следуваше физичка пресметка во која Красниќи удри неколку тупаници во главата на Зека. Сето ова се

Comments Прочитај повеќе ...
    Како беше пречекуван Јосип Броз Тито во Обединетите Нации (видео)

Како беше пречекуван Јосип Броз Тито во Обединетите Нации (видео)

Светската и македонската јавност деновиве се преокупирани со настаните од Генералното собрание на Обединетите Нации кое по 72. пат се одржува во Њујорк. На годинешното собрание стана очигледно дека за балканските политичари е успех да се фотографираат и да се ракуваат со американскиот претседател Доналд Трамп. Историските снимки покажуваат дека не било отсекогаш така, за што најдобро сведочи видеото од кое се гледа каков ефект имаше појавата на некогашниот претседател

Comments Прочитај повеќе ...
    Бели жирафи (видео)

Бели жирафи (видео)

За првпат снимени и фотографирани се бели жирафи, кои се всушност редок вид во природата. Нивната бела боја е последица на генетска мутација. Синдромот наречен леуцизам спречува пигментација на клетките на кожата, па така овие животни имаат бледа нијанса на кожата и влакната. Оваа појава не е иста како албинизмот, бидејќи покрај меланинот, има отсуство и на други пигменти. Овие жирафи се забележани во заштитената област Ишакубина Хирола во Кенија.

Comments Прочитај повеќе ...
    Ураганот Ирма ја „исцица“ водата од брегот на Бахамите (Видео)

Ураганот Ирма ја „исцица“ водата од брегот на Бахамите (Видео)

Жителите на Бахамите останаа во вчудоневидување откако ураганот Ирма ја повлече сета вода од брегот зад себе оставајќи сува земја. Метеоролозите велат дека станува збор за феномен кога поради силината на ураганот и нискиот притисок во неговото јадро, Ирма буквално ја „цица“ водата. Сепак, тие додаваат дека нема опасност од цунами и дека водата постепено ќе се врати онаму каде што била, откако невремето ќе помине.  

Comments Прочитај повеќе ...

Барај Вести

Барај Вести

Барај Вести