MKDNews.com

Свет

Мама манекенка ја дои својата ќерка на пистата

    Мама манекенка ја дои својата ќерка на пистата

Манекенката Мара Мартин направи несекојдневна и неочекувана работа за  време на ревијата на костими за капење „Спортс Илустрејтед“ .   Убавата манекенка додека чекореше по  црвениот тепих  и го рекламираше

0 коментари Прочитај повеќе ...

Провокативни фотки на „жешката“ водителка на временска прогноза

    Провокативни фотки на „жешката“ водителка на временска прогноза

Водителката на временска прогноза од Аргентина Сол Перез објави провокативни и „Жешки“ фотки на Инстаграм, на воодушевување на нејзините фанови. Сексапилната водителка е во состојба и од подготовката на појадокот 

0 коментари Прочитај повеќе ...

Шварценегер го „нападна“ Трамп

    Шварценегер го „нападна“ Трамп

Холивудската ѕвезда Арнолд Шварценегер  со остар коментар за претседателот на САД , Доналд Трап на социјалните мрежи. Популарниот актер го

0 коментари Прочитај повеќе ...

И Памела Андерсон го зграпчи пехарот на Мундијалот

    И Памела Андерсон го зграпчи пехарот на Мундијалот

Иако пехарот на Светското првенство во фудбал е наменет само на освојувачите, хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ не е единствената

0 коментари Прочитај повеќе ...

Трамп ја фрли кон Меланија топката што му ја подари Путин (фото/видео)

    Трамп ја фрли кон Меланија топката што му ја подари Путин (фото/видео)

Рускиот претседател, Владимир Путин, му подари на својот американски колега, Доналд Трамп, топка од Светското првенство во фудбал. Toj ја

0 коментари Прочитај повеќе ...

Трамп и Путин: Од денеска сѐ се менува

    Трамп и Путин: Од денеска сѐ се менува

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека односите меѓу двете држави никогаш не биле полоши, но дека се се променило

0 коментари Прочитај повеќе ...

Барај Вести

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com