MKDNews.com

Свет

Даночна службеничка украла 6,2 милиони евра од сметките на 38 врвни спортисти

    Даночна службеничка украла 6,2 милиони евра од сметките на 38 врвни спортисти

Вработената во даночната управа преку лажиран поврат на ДДВ , незаконски присвоиле 6,2 милиони евра. Меѓу спортистите има и репрезентативци од регионот , како поранешниот хрватски кошаркар Донтаје Дрејпер, босданскиот

0 коментари Прочитај повеќе ...

На брачна двојка по грешка ѝ префрлиле 120.000 евра, а тие сите ги потрошиле

    На брачна двојка по грешка ѝ префрлиле 120.000 евра, а тие сите ги потрошиле

Брачната двојка Роберт и Тифани Вилијамс од Харизбург, во американската држава Пенсилванија, обвинети се за кражба откако потрошиле повеќе десетици илјади долари кои нивната банка по грешка им ги префрлила

0 коментари Прочитај повеќе ...

Шумахер во тајност од Швајцарија со хеликоптер бил пренесен во Париз

    Шумахер во тајност од Швајцарија со хеликоптер бил пренесен во Париз

Францускиот Le Parisien пишува дека Михаел Шумахер пристигнал од Женева во Европската болница „Жорж Помпиду“ во Париз, во понеделникот попладне,

0 коментари Прочитај повеќе ...

Полицаец си ги убил децата и се самоубил, сопругата се бори за живот

    Полицаец си ги убил децата и се самоубил, сопругата се бори за живот

Холандската полиција соопшти дека во градот Дордехт дошло до пукање во семејна куќа , при што се убиени три лица.

0 коментари Прочитај повеќе ...

Во Јапонија откриен нов вид диносаурус

    Во Јапонија откриен нов вид диносаурус

Научниците од Универзитетот Хокаидо преку анализа на коски на диносаурус стар 72 милиони години, открија дека тој скелет припаѓал на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Кралицата го одобри законот со кој се спречува Брегзит без договор

    Кралицата го одобри законот со кој се спречува Брегзит без договор

Британската кралица Елизабета Втора  даде конечно одобрение на законот со кој се спречува премиерот Борис Џонсон да ја изнесе земјата

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести