MKDNews.com

Балкан

    81 нови случаи на коронавирус во Србија, четири жртви

81 нови случаи на коронавирус во Србија, четири жртви

Според последните податоци, во Србија се забележани 81 нови случаи на коронавирус. Во таа земја сега се вкупно регистрирани 384 случаи. Најмногу заразени има во Белград- 158 а од последиците на коронавирусот досега починале четири лица.   

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Во Италија пристигнаа девет руски авиони со експерти и медицински средства

Во Италија пристигнаа девет руски авиони со експерти и медицински средства

Русија и испрати на Италија експерти и медицински средства, како помош во борбата против новиот коронавирус. Девет руски авионите Илјушин слетаа во база што се наоѓа на 30 километри од Рим. Рускиот претседател Владимир Путин во саботата во телефонскиот разговор со италијанскиот премиер Џузепе Конте изјави дека Москва е подготвена

0 коментари Прочитај повеќе ...
    15-годишно дете е првата жртва во земјотресот во Загреб

15-годишно дете е првата жртва во земјотресот во Загреб

Дете на возраст од 15 години е прва жртва наземјотресот кој утрово го погоди Загреб, потврдиле за „Хина“ од Загрепскиот институт за итна медицина.   „Добивме извештај за урната зграда на Ѓорѓичева 13. Екипа на брза помош излезе на терен и пронајдоа тешко повредено дете кое веќе не покажуваше никакви знаци

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Бројот на заразени од коронавирус во Косово се искачи на 31 лице

Бројот на заразени од коронавирус во Косово се искачи на 31 лице

Институтот за јавно здравство на Косово (ИШПК) доцна синоќа објави дека во текот на минатата ноќ во земјата се потврдени три нови случаи на лица носители на коронавирусот, со што вкупниот број на заразени во земјата се искачи на 31, јави дописникот на МИА од Приштина. Првин беше објавено дека

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Силен земјотрес го погоди Загреб! (видео)

Силен земјотрес го погоди Загреб! (видео)

Силен земјотрес од 5,3 степени според Рихтер утринава во 6.23 часот го затресе Загреб, објави ЕМСЦ. Епицентарот бил на седум километри сеерно од Загреб на длабочина од десет километри. Во градот има испукани ѕидови и паднати покриви. Во становите паѓале полици од ѕидовите. Во центарот на Загреб има материјална штета,

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Албанската Влада со 370 милиони американски долари ќе му помага на здравството

Албанската Влада со 370 милиони американски долари ќе му помага на здравството

Еди Рама синоќа го претстави планот на Владата од седум точки за потребите за финансирање на оние кои се директно погодени во нивната економија поради парализирање на животот со драстични мерки против коронавирусот. Најави дека ќе бидат издвоени 370 милиони американски долари што ќе бидат наменети за помош на здравството,

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време