MKDNews.com

Балкан

    Повторно се стресе Албанија

Повторно се стресе Албанија

Нов земјотрес со јачина од 2 степени утрово ја стресе Албанија. Епицентарот бил на 20 километри од градот Корча. Потресот бил на длабочина од 7 километри. Вчера во истиот град имаше земјотрес. Посилен земјотрес имаше на грчкиот остров Крит.

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Во Србија нови пет починати и 238 позитивни

Во Србија нови пет починати и 238 позитивни

Во Србија во изминативе 24 часа регистриран се пет смртни случаи, од кои четворица се  мажи и една е жена, со што вкупниот број на починати изнесува 71 лице, јави дописникот на МИА од Белград. Вкупната смртност во однос на заразените изнесува 2,29 отсто, изјави на денешната владина прес конференција

1 Коментар Прочитај повеќе ...
    Синот на Александар Вучиќ има коронавирус

Синот на Александар Вучиќ има коронавирус

“Кога сето тоа започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција. Моето првородено е заразено со коронавирус. Неговата клиничка слика е таква што е примен на Клиниката за инфективни болести. Сине, ќе победиш. Те сака татко ти, сите те сакаме” , напиша Вучиќ на Инстаграм.  

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Уапсен маж во Црна Гора кој преку Вибер споделил список на заразени со коронавирус

Уапсен маж во Црна Гора кој преку Вибер споделил список на заразени со коронавирус

Едно лице осомничено дека споделило список на болни преку Вибер е задржано во притвор 72 часа, јавија локалните медиуми. М.Р. е осомничен дека како службено лице задолжено за податоци за болни од Ковид-19 го испратил списокот со податоци преку Вибер на други лица. Во меѓувреме основен суд во Белград осуди

0 коментари Прочитај повеќе ...
    500 жртви од коронавирусот во Турција

500 жртви од коронавирусот во Турција

Бројот на мртви од коронавирус во Турција достигна 500, рече министерот за здравство Фахретин Коча. Во Турција е на сила забраната за излегување на улиците на лица под 20 години, како дел од антивирусните мерки. Властите, исто така, ги затворија границите на 31 градови во текот на следните 15 дена,

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Во Турција 59 лица починаа, над 2.400 инфицирани со Ковид-19

Во Турција 59 лица починаа, над 2.400 инфицирани со Ковид-19

Бројот на починати од последиците од коронавирусот во Турција се исачи на 15 и сега изнесува 59, изјави министерот за здравство, Фахретин Коча. Тој на Твитер објави дека бројот на инфицирани лица од Ковид-19 се зголемил за 561, што значи дека вкупно 2.433 лица се заразени со новиот коронавирус.

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време