MKDNews.com

Балкан

Кривична пријава против министерот за одбрана на БиХ

Адвокатите на Нихад Бојаџиќ, поранешен војник на босанската армија, кому му се суди за воени злосторства, поднесоа кривична пријава против министерот за одбрана на БиХ, заради тоа што не им дозволил пристап до армиската воена архива. Адвокатите на поранешниот припадник на босанската армија, Нихад Бојаџиќ, поднесоа пријава откако не им

0 коментари Прочитај повеќе ...

Млад фудбалер почина на натпревар во БиХ

Фудбалерот на Борац во 71. минута од натпреварот се срушил на тревникот, но за жал медицинската екипа не успеала да му го спаси животот на младиот Стојан Томиќ. Фудбалерот набрзо бил префрлен во градската болница во Добој, но лекарските напори да го спасат неговиот живот за жал не вродиле со

0 коментари Прочитај повеќе ...

Километарски колони на возила чекаат за влез во Грција на 40 степени и до 4 часа

На граничниот премин Богоридица на излез од Македонија кон Грција се чека и по три и пол часа! Иако температурите достигнуваат и до 40 степени, луѓето стрпливо чекаат да дојдат до границата. Од вчера се отворени сите шест ленти на граничниот премин. Реката автомобили е долга неколку километри и за

0 коментари Прочитај повеќе ...

Загина дете од мина во близина на Сараево

Во експлозија на тромбонска мина во билизина на Хаџичи кај Сараево Босна и Херцеговина, едно  десет годишно момче загинало и четири, исто така малолетни момчиња се сериозно повредени. Несреќата се случила во дворот на семејната куќа во селото Жиновци Хаџичи, јавува Dnevni avaz. Четирите повредени момче веднаш биле однесени во

0 коментари Прочитај повеќе ...

Судија на МКТЈ предизвика контраверзи критикувајќи го Трибуналот

Судија на Хашкиот трибунал напишал електронско писмо во кое што вели дека неодамнешните ослободителни пресуди, судот ги донел под политички притисок, што предизвика контраверзија, откако оваа информација дојде до медиумите. Данскиот судија во Меѓународниот кривичен трибунал за поранешна Југославија, МКТЈ, Фредерик Хархоф, предизвика контроверзии откако во приватно писмо пратено по

0 коментари Прочитај повеќе ...

Вонземјани слетале во Панчево Србија? (Видео)

Во поле со пченка близу Панчево утрово е виден необјаснив феномен. Голем натпис XXL е испишан на полето со житни култури. Се работи за село кое е оддалечено 40 километри од Панчево каде селаните велат дека слични чудни и необјасниви феномени виделе и претходно во ова село. Како што пишува

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време