MKDNews.com

Балкан

30 повредени од невреме во Србија (фото/видео)

Најмалку триесетина лица се повредени во силното невреме проследено со град што ја погоди Србија во саботата дозна навечер во Инџија, во Срем, пренесе во неделата наутро Телеграф. Претставници на локалната болница изјавиле дека се пријавиле триесетина лица со повреди на главите и екстремитетите кои биле погодени од парчињата мраз

0 коментари Прочитај повеќе ...

Станија:Денешните девојки уште на 13 – 14 години „парче” се прават

Денешните девојки уште на 13 – 14 години „парче” се прават. Мене мајка ми не ми дозволуваше ни да помислам на секс до мојата 18-та година!” Ова се зборови на никоја друга девојка, туку на старлетата Станија Добројевиќ, која остро реагира на констатацијата на еден од учесниците на Фарма дека

0 коментари Прочитај повеќе ...

Трагедија во Хрватска: почина 24-годишен фудбалер на среде натпревар

Младиот фудбалер на Истра, Ален Памиќ, син на тренерот Игор Памиќ, починал ненадејно синоќа во 24 годишна возраст.Хрватските медиуми јавуваат дека Ален колабирал починал синоќа додека играл мал фудбал. Тој и порано имал проблеми со срцето, па се претпоставува дека доживеал инфаркт. Последниот меч во неговата кариера го одигра на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Заради пеколните температури во Дубровник се спие по покриви (фото)

Жител на Дубровник смислил начин да се разлади од врелите ѕидови и пеколот во куќата. Не можел да заспие, па додека не купи клима се качил да спие на покрив. -Се разбудив во 5 часот утрото и видов низ прозорецот како на покривот лежи човек. Во 5 и 20 се

0 коментари Прочитај повеќе ...

Македонската алијанса издејствува два проекти во општина Пустец

Премиерот и лидер на албанските демократи, Сали Бериша, го одржа зборот и во тек на реализација се дел од дадените ветувања, при договорот за изборна коалиција со Македонската партија, Македонска алијанса за европска интеграција. Тоа се два проекта во областа на инфраструктурата за Општина Пустец, во вредност од 200.000 евра.

0 коментари Прочитај повеќе ...

Топлината од Северна Африка го зафати Балканот

Топол бран на воздух од северниот дел на Африка го зафати Балканот и направени  по субјективно чувство, температури над 40 степени. “Аваз” објавува дека Мостар и Вишеградската се нјатопли  со 45 степени целзиусови. Во Белград и Загреб  жителите живеат со  33 во сенка. Топлина на Балканот  ќе трае до крајот

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време