MKDNews.com

Вести

Строги казни за палење на оган на отворено

Од националниот парк Галичица упатуваат апел дека поради зголемена опасност од појава на пожари ,забрането е е палење на оган,фрлање догорчиња и други причинители на пожар на отворен простор. Оттаму предупредуваат дека чуварската служба на Паркот против оние кои нема да ја почитуваат оваа забрана ќе преземат мерки согласно на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Се удави момче во реката Црн Дрим во Струга

Како што информираат од полицијата, Момче од Пласница кичевско работело како шофер во Здравствениот дом. Ги донел болните на дијализа во струшката болница, па одлучил да се разлади во ладната река..По скокот тоа почнало да се дави и да бара помош. Како што информираат од СВР Охрид, откако момчето скокнало

0 коментари Прочитај повеќе ...

Подметнат пожар во Аеродром ,Еден пожарникар заврши во болница (фото)

Помал пожар вечерва изби во складиште за оштетени дрвени прагови од пруга, лоцирано во близина на касарната „Гоце Делчев“ во општина Аеродром Во пожар што избувнал во населбата Аеродром, еден од пожарникарите е полесно повреден и пренесен со итна помош до болница. Според командантот на Противпожарната бригада на Град Скопје,

0 коментари Прочитај повеќе ...

Македонците во Хрватска го прославија Илинден (фото)

Заедницата на Македонците во Хрватска го одбележа големиот македонски празник Илинден. Во Препуштовец – 27. овој месец се собраа Македонците кои живеат во Хрватска, како и претставници од македонската анбасада во оваа земја. Ора, тапани, зурли, знамиња… Македонците во Хрватска славеа.Ора, тапани, зурли, знамиња… Македонците во Хрватска славеа.

0 коментари Прочитај повеќе ...

Самохраната мајка на две дечиња ќе добие нов дом

Самохраната мајка Слаѓана Влајковиќ и двете малолетни дечиња добија засолниште. Привремено ќе престојуваат во конаците на бањанскиот манастир Св. Илија. Медиумите вчера ја објавија приказната за Влајковиќ, која заедно со двата сина остана на улица , бидејќи невенчаниот сопруг и татко на децата ја напуштил, а нејзиното семесјто не ја

0 коментари Прочитај повеќе ...

Се судрија два патнички воза во Швајцарија (видео)

Два патнички воза се судрија во Швајцарија во понеделникот наввечер.Локалните медиуми објавија дека 44 луѓе се меѓу повредените, од кои четири се во сериозна состојба,но се уште не е позната точната бројка. Несреќата се случила во општина Гранж-пре-Маран, во близина на градот Лозана, во западниот француски регион на земјата. Возовите

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести