MKDNews.com

Вести

    35 патници повредени – Хаос во шпански авион

35 патници повредени – Хаос во шпански авион

Поради силни турбуленции , 35 патници се повредени во чертер авионот на шпанската компанија Евелоп. На летот од Маврициус кон Мадрид , авионот навлегол во облаци и поради силните турбуленции , повредени се 35 патници. Од ниов 14 се задржан во болница во Мадрид. Авионот А330-343 Ербас слетал на аеродромот

0 коментари Прочитај повеќе ...
    30 дена притвор за Катица Јанева

30 дена притвор за Катица Јанева

На осомничената шефица на СЈО, Катица Јанева Кривичниот суд и одреди притвор во истражниот затвор „Скопје” во Шуто Оризари во траење од 30 дена.. Притворот е определен во истрагата за случајот „Рекет” како третоосомничена. Таа има право на жалба преку нејзините адвокати до кривичниот совет. Притворот го побара Обвинителството за

0 коментари Прочитај повеќе ...
    УЈП влегува во фирмите поврзани со „Рекет“

УЈП влегува во фирмите поврзани со „Рекет“

Управата за јавни приходи влегува во фирмите поврзани со случајот „Рекет“. Од петок ќе го проверува работењето на фирмите „БМЈ медиа груп“, „Меѓународен сојуз“ и телевизијата „1 ТВ“. „Ние ќе постапиме во делот кој што се однесува на даноците, до петок ќе дадеме налози за отпочнување на контрола и во

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Катица Јанева уапсена по налог на Вилма Рускоска

Катица Јанева уапсена по налог на Вилма Рускоска

Специјалната обвинителка Катица Јанева е уапсена по наредба на првиот човек на Обвинителството за организиран криминал и корупција, обвинителката Вилма Рускоска. Информацијата е потврдена од обвинителството, а се дознава дека Катица е осомничена за злоупотреба на службената положба и овластуваањата. Засега нема информации дали истрагата е проширена и на други

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Роберт де Ниро: По 50 години брак, ја погледнав мојата сопруга и ѝ реков…

Роберт де Ниро: По 50 години брак, ја погледнав мојата сопруга и ѝ реков…

По 50 години брак, еден ден внимателно ја погледнав мојата сопруга и ѝ реков: „Пред 50 години имавме мала куќа, стар автомобил, спиевме на каучот и гледавме во малиот црно-бел телевизор. Но, секоја вечер одев во кревет со прекрасна 19-годишна девојка. Сега имам огромна куќа, скап автомобил, голем кревет во

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Полиција влезе во домот на Катица Јанева

Полиција влезе во домот на Катица Јанева

Голем број полицајци попладнево го опколија домот во Козле на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Пред малку, специјалната обинителка која вчера даваше исказ пред Обвинителството за случајот „Рекет“, сама и без лисици влезе во едно од полициските возила. Јанева, најверојатно ќе биде изведена пред судија на претходна пастапка која треба

0 коментари Прочитај повеќе ...