MKDNews.com

Вести

    Луѓе на Зоран и Вице Заеви во акција да ми го превземат имотот

Луѓе на Зоран и Вице Заеви во акција да ми го превземат имотот

„Јас сум член на СДСМ уште пред да биде претседателот, или Заев. И моето дружење со него од 2014 до 2017 година сега не би го коментирал. Од 99 година сум член на СДСМ, а во целата приказна влегов заради тоа што верував во премиерот и во неговите добри намери,

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Кока-Кола одбележува 100 години од излегување на берза

Кока-Кола одбележува 100 години од излегување на берза

Кока-Кола  одбележува 100-ти роденден откако за првпат се појавија нивни акции на берза. Акциите на Кока-Кола за првпат се појавија на јавна понуда во 1919 година, откако Аса Кандлер ја продаде компанијата на Ернест Вудруф и неговите деловни партнери. За да соберат средства за раст на компанијата, тие понудија 500.000

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Владата го укинува законот за зелените пазари

Владата го укинува законот за зелените пазари

На денешната седница Владата го усвои предлог-законот за престанување на важноста на Законот за трговија на зелени пазари. Потребата за донесување на овој закон со кој престанува да важи Законот за трговија на зелените пазари е предизвикана од неисполнувањето на очекувањата утврдени во одредбите на Законот за трговија на зелените

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Камчева: Јанева ми се закани дека доколку нешто излезе од разговорите ќе се знаело дека сум јас

Камчева: Јанева ми се закани дека доколку нешто излезе од разговорите ќе се знаело дека сум јас

Сопругата на бизнисменот Орце Камчев, Ана Камчева во своето тричасовно сведочење за случајот Рекет кажа дека била изненадена од близината на првообвинетиот Бојан Јовановски со екс обвинителката Катица Јанева. Вака Ана Камчева, сопругата и адвокатка на бизнисменот Орце Камчев, утрово го започна своето сведочење за случајот „Рекет“. Понатаму Камчева зборуваше за

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Пресушија Викториините водопади (Видео)

Пресушија Викториините водопади (Видео)

Убавината на водопадите привлекуваше милиони туристи во Зимбабве и Замбија а сега се пресушени заради најголемата суша во последните сто години. Иако е вообичаено за време на сушните периоди овие водопади да подзапрат, оваа година дошло до неочекувано опаѓање на нивото на водата. Се стравува дека климатските промени би можеле

0 коментари Прочитај повеќе ...
    „Лидер“: Заев и Анѓушев дел од криминал вреден 200 милиони евра

„Лидер“: Заев и Анѓушев дел од криминал вреден 200 милиони евра

Преку 200 милиони изнесува штетата од лажниот стечај на електраната „ТЕ-ТО“ и со истата освен што е оштетена „Топлификација“, оштетен е и државниот буџет – покажува истражувањето на „Економски Лидер“. -Во целиот дил, очигледно се вмешани премиерот Зоран Заев но и вице-премиерот Кочо Анѓушев, кои заедно со дел од судската власт

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести