MKDNews.com

Македонија

Нови протести пред Општина Центар, едно лице е повредено (видео)

Пред да почне седницата на Советот на општина Центар дел од граѓаните успеаја да ја турнат оградата и полицискиот кордон и повторно се доближија до бараката и скршија неколку прозорци. Како што јавува Курир, огромен број на граѓани и денеска протестираат пред општина Центар. Излегоа масовно да ја одбранат изградбата

0 коментари Прочитај повеќе ...

Бесплатна членарина за првите 200 ученици и студенти од Општина Илинден

Со цел да го приближи пишаниот збор, пред се до најмладите, за првите 200 ученици и студенти што ќе се зачленат во „Општинската библиотека Илинден” годишната членарина ќе биде на трошок на Општина Илинден. „Општинска библиотека Илинден“, сместена во Домот на култура „Илинден“, беше предадена во употреба кон крајот на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Алфите“ во мај пронашле униформи на УЧК , и привеле 346 лица

Припадниците на Единицата за борба против криминалот „Алфа“ во текот на мај годинава при вршење редовна мотопатролна дејност извршиле легитимирање на 801 лица, прегледи на 66 патнички моторни возила, а по разни основи привеле 346 лица. Како што соопшти денеска МВР, по основ на телеграма приведени се 51 лице, по

0 коментари Прочитај повеќе ...

Заев: Ќе видиме дали Црвенковски ќе управува со СДСМ (видео)

Новиот лидер на СДСМ, Зоран Заев, коментирајќи ја изјавата на премиерот Никола Груевски дека Црвенковски ќе продолжи да раководи со партијата, вели дека иако би сакал да ја искористи мудроста на поранешниот лидер, сепак во партијата ќе го наметне својот менталитет.

0 коментари Прочитај повеќе ...

Груевски до СДСМ: Седнете и сработете нешто! Глупост е кога ќе кажете дека народот е во право, дури и кога греши

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски  на 22. роденден на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, кој се прослави денеска во Скопје на СДСМ му порача: Седнете и сработете нешто! Глупост е кога ќе кажете дека народот е во право, дури и кога греши. Народот сака дела! – Оној првиот вели дека само еден

0 коментари Прочитај повеќе ...

Спасени дел од рибите од Слатинско езеро

Десет професионални рибари од село Радожда со влак и друг професионален рибарски алат вршеа излов на рибата од акумулацијата Слатинско езеро.. Изловени се околу 500 примероци на крап од 300 грама до 5 килограми и друга бела риба околу 500 килограми. Дел од рибата е префрлен на Требенишко езеро и

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести