MKDNews.com

Македонија

Либертас: Груевски дал итна наредба за отпочнување на незапочнатите згради во Центар?!

Како што пишува порталот Либертас: Деновиве премиерот Груевски бил преокупиран со тоа како да го „изигра“ градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски, односно подготвен да ја дочека неговата одлука за стопирање на планирани а незапочнати градби во општината, како дел од барокниот проект Скопје 2014.За таа цел , според изворите на

0 коментари Прочитај повеќе ...

СМК: НАВРЕДЛИВО И НЕДОЛИЧНО ОДНЕСУВАЊЕ НА ШВЕДСКИОТ АМБАСАДОР ВО МАКЕДОНИЈА!

Светскиот Македонски Конгрес (СМК) за исклучителни ги смета традиционално добрите односи меѓу државата Македонија и кралството Шведска, посебно заради бројната македонска заедница во Шведска и нејзината потврдена лојалност кон шведското општество. Меѓутоа, СМК за навредливо и недолично го смета однесувањето на шведскиот амбасадор во Македонија, Ларс Вахлунд пред гостите на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Во Охрид веќе не се наплаќа за паркинг

Во центарот на Охрид веќе не се наплаќа за паркирање на возила.Дали со ова конечно се разреши проблемот околу начинот на користење на паркинзите во овој дел на градот,или пак закупецот ќе се жали на одлуката на Градскиот совет,ќе видиме наредниве денови. Локалната самоуправа од Охрид цврсто е решена да

0 коментари Прочитај повеќе ...

28 годишен Македонец загина при превртување на камион во Србија

28-годишен македонски државјанин почина а друг е повреден во тешка сообраќајна незгода кога во 5 часот утрово камионот со кој се превезувале се превртел на автопатот од Белград кон Ниш во близина на Врчина. овозачот на камионот починал на лице место а 34-годишниот возач бил пренесен со итна помош во

0 коментари Прочитај повеќе ...

Жерновски нема да урива цркви (видео)

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, во гостување во  вчерашното издание на 24 Анализа на 24 Вести зборува за актуелните збиднувања во општината, како и за други актуелни теми. Погледнете:

0 коментари Прочитај повеќе ...

Заев: Новата власт во Охрид врши шиканирање и малтретирање на челнови на СДСМ

Новиот лидер на СДСМ Зоран Заев денес на својата прва посета на партиската организација во Охрид рече дека новата власт во Охрид вршела шиканирање и малтретирање на челнови на СДСМ но и на обични граѓани и најави дека партијата ќе пружела правна помош преку одредени адвокати за да можеле овие

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести