MKDNews.com

Македонија

Алфите“ во мај пронашле униформи на УЧК , и привеле 346 лица

Припадниците на Единицата за борба против криминалот „Алфа“ во текот на мај годинава при вршење редовна мотопатролна дејност извршиле легитимирање на 801 лица, прегледи на 66 патнички моторни возила, а по разни основи привеле 346 лица. Како што соопшти денеска МВР, по основ на телеграма приведени се 51 лице, по

0 коментари Прочитај повеќе ...

Заев: Ќе видиме дали Црвенковски ќе управува со СДСМ (видео)

Новиот лидер на СДСМ, Зоран Заев, коментирајќи ја изјавата на премиерот Никола Груевски дека Црвенковски ќе продолжи да раководи со партијата, вели дека иако би сакал да ја искористи мудроста на поранешниот лидер, сепак во партијата ќе го наметне својот менталитет.

0 коментари Прочитај повеќе ...

Груевски до СДСМ: Седнете и сработете нешто! Глупост е кога ќе кажете дека народот е во право, дури и кога греши

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски  на 22. роденден на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, кој се прослави денеска во Скопје на СДСМ му порача: Седнете и сработете нешто! Глупост е кога ќе кажете дека народот е во право, дури и кога греши. Народот сака дела! – Оној првиот вели дека само еден

0 коментари Прочитај повеќе ...

Спасени дел од рибите од Слатинско езеро

Десет професионални рибари од село Радожда со влак и друг професионален рибарски алат вршеа излов на рибата од акумулацијата Слатинско езеро.. Изловени се околу 500 примероци на крап од 300 грама до 5 килограми и друга бела риба околу 500 килограми. Дел од рибата е префрлен на Требенишко езеро и

0 коментари Прочитај повеќе ...

Апел за Помош на Осумнаесет годишната Ангела Попоска

Осумнаесет годишната Ангела Попоска од Охрид боледува од тумор на коските (Chondro sa fem.sin.post op.fem.sin.trombo embolismus  ). Од таа причина Ангела треба итно да патува во Виена, Австрија, да се изврши операцијата која ќе и го спаси животот. Здравствениот фонд на Република Македонија ги покрива трошоците за операцијата но не

0 коментари Прочитај повеќе ...

Јанкулоска:Без разлика на желбите на Жерновски, МВР нема овластувања и не смее да ги спречи граѓаните да организираат јавни собири

Mинистерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на својот фејзбук профил објави: Без разлика на желбите на Жерновски, МВР нема овластувања и не смее да ги спречи граѓаните да организираат јавни собири. Неоснованите обвинувања кон полицијата најмалку доликуваат на носител на локалната власт, кој треба да работи во интерес на сите

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести