MKDNews.com

Хроника

Српскиот турист, убиецот на младиот Димитар Матилоски од Охрид е на слобода

    Српскиот турист, убиецот на младиот Димитар Матилоски од Охрид е на слобода

Убиецот на 26 годишниот Димитар Матилоски од Охрид е на слобода. Истече законскиот рок за максимален притвор, а судот не донесе пресуда, по што српскиот турист Бојан Угреновиќ е пуштен

0 коментари Прочитај повеќе ...

Почесниот конзул на Македонија во Барселона осомничен за убиство на неговите деца

    Почесниот конзул на Македонија во Барселона осомничен за убиство на неговите деца

Почесниот конзул на Македонија во Барселона, Шпанецот Марио Деус, е уапсен во Јужна Африка бидејќи се сомничи дека ги убил своите деца – тригодишни близначиња, јавуваат шпанските медиуми. Порталот, кој

0 коментари Прочитај повеќе ...

Пежо превртено на покрив по сообраќајка, две лица повредени (Фото)

    Пежо превртено на покрив по сообраќајка, две лица повредени (Фото)

Во Скопје, во непосредна близина на Музејот на македонската борба, синоќа во 2.30 се случи тешка сообраќајна несреќа, на крстосницата

0 коментари Прочитај повеќе ...

Млад скопјанец намерно прегазен со автомобил

    Млад скопјанец намерно прегазен со автомобил

Дваесет и седумгодишен скопјанец вчера попладне намерно бил прегазен од возач со автомобил „алфа ромео“, информира полиција. Според информации, инцидентот

0 коментари Прочитај повеќе ...

Наркозависник уби жена во нејзиниот стан во Охрид ,Полицијата трага по разбојникот

    Наркозависник уби жена во нејзиниот стан во Охрид ,Полицијата трага по разбојникот

Наркозависник вчера уби жена во нејзиниот стан но Охрид. Разбојникот при обид да ја ограби 67 годишната старица ја избодел

0 коментари Прочитај повеќе ...

Страшна несреќа на патот Прилеп-Македонски Брод – Двајца повредени

    Страшна несреќа на патот Прилеп-Македонски Брод – Двајца повредени

Во текот на вчерашниот ден во 18.00 часот на патот Прилеп-Македонски Брод се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „Фиат Браво“

0 коментари Прочитај повеќе ...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com