MKDNews.com

Вести

    Ѓорчев: СДСМ во моментов со Пендаровски вреди 240.000 гласови, а со Заев уште помалку

Ѓорчев: СДСМ во моментов со Пендаровски вреди 240.000 гласови, а со Заев уште помалку

Ако се одземат гласовите на 30 коалициони партнери, јасно е дека СДСМ во моментов со Пендаровски вреди 240.000 гласови, а со Заев уште помалку, анализира членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев. Неговиот Фејсбук статус ви го пренесуваме во продолжение:  СДСМ вчера освои само 240.000 гласови. Зошто и како? Пендаровски

0 коментари Прочитај повеќе ...
    СДСМ: Предноста на Пендаровски во првиот круг е најава за сигурна победа и во вториот круг на 5 мај

СДСМ: Предноста на Пендаровски во првиот круг е најава за сигурна победа и во вториот круг на 5 мај

Во првиот круг од претседателски избори победи Стево Пендаровски. Тоа е јасен факт. Пендаровски има предност и повеќе гласови од Гордана Силјановска. Тоа значи дека граѓаните во поголем број го поддржаа концептот за напредок а не за враќање назад. Предноста на Пендаровски во првиот круг е најава за сигурна и

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Д-р Милошевски: На народот преку глава му е од лаги, во вториот круг победува опцијата за „Убав град“

Д-р Милошевски: На народот преку глава му е од лаги, во вториот круг победува опцијата за „Убав град“

Кандидатот за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ д-р Митре Милошевски, кој ќе трча во вториот круг од вонредните локални избори за градоначалник во Охрид заедно со противкандидатот од СДСМ Константин Георгиески, смета дека разликата во гласови помеѓу овие две опции од првиот круг може да се надомести со поголема работа на

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Роналдо со Георгина во Дубровник во апартман од 7.000 евра на ноќ

Роналдо со Георгина во Дубровник во апартман од 7.000 евра на ноќ

Кристијано Роналдо заедно со неговата девојка Георгина Родригез слетале на аеродромот „Ќилипи“ во Дубровник , а потоа се сместиле во вила во која ноќевање чини 7.000 евра. Таму славниот фудбалер ги поминува велигденските празнични денови. Во истата вила, наречена „Шехерезада“, престојувале и познати актери како што се Џејми Фокс, Елизабет

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Река: Освоените гласови ја делегитимираат политиката на албанските партии во власта

Река: Освоените гласови ја делегитимираат политиката на албанските партии во власта

Kандидатот на Алијсанса за Албанците и БЕСА, Блерим Река, кој не влезе во вториот круг од претседателските избори, ги оцени изборите како фер, слободни и демократски, а нагласи дека нема доволна излезеност поради неажурираниот избирачки список кој брои околу 1,8 милиони гласачи иако, како што кажа, од земјава се иселени

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Јанушев: Граѓаните одбраа правда за Македонија, изборите покажаа дека политиките на власта доживуваат пораз

Јанушев: Граѓаните одбраа правда за Македонија, изборите покажаа дека политиките на власта доживуваат пораз

Новата реалност во Република Македонија е дека граѓаните одбраа правда токму за Македонија. Резултатите од изборите покажаа дека ВМРО-ДПМНЕ е политичката сила со најголема доверба меѓу граѓаните и дека политиките на власта доживуваат пораз. СДСМ како политичка партија драматично ја губи поддршката кај граѓаните, и тоа го потврдуваат бројките и

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести