MKDNews.com

Вести

    Почина легендарната американска милијардерка, Глорија Вандербилт

Почина легендарната американска милијардерка, Глорија Вандербилт

Познатата модна дизајнерка , манекенка , актерка и писателка , Глорија Вандербилт почина на 95 . годишна возраст. Глорија Вандербилт е легендарна претставничка на амњериканското високо друштво , наследничка на милијардерот Реџиналд Клејпул Вандербилт. Веста за нејзината смрт ја објави нејзиниот најмлад син , познатиот водител на ЦНН, Андерсон Купер

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Деспотот Заев си го реизбра истиот Извршен одбор на СДСМ

Деспотот Заев си го реизбра истиот Извршен одбор на СДСМ

Се тресеше гората во СДСМ, се роди глушец. Цел еден месец Зоран Заев, СДСМ и сите нивни сателити ги малтретираа граѓаните дека СДСМ ќе го зафаќала метлата, ќе го реформирале, а всушност деспотот Заев си го реизбра истиот Извршен одбор. Старо-новиот извршен одбор на Зоран Заев во СДСМ од 16

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Ќе се обнови Титовата пештера во Дрвар

Ќе се обнови Титовата пештера во Дрвар

Федералната министерка за туризам Едита Ѓапо денеска во Сараево со началничката на Дрвар, Душица Руниќ потпишала договор за реализација на проектот за санација на Титовата пештера. – Заштитата и зачувувањето на овој комплекс е од посебно значење не само за општината Дрвар туку и за целата земја. Тоа е извонреден

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Димитров и Коѕијас разменија твитови по повод една година од преспанскиот договор

Димитров и Коѕијас разменија твитови по повод една година од преспанскиот договор

Поранешниот грчки министер за надворешни работи, Никос Коѕијас, на својот твитер-профил објави заедничка фотографија со министерот за надворешни работи на нашата земја, Никола Димитров, по повод една година од потпишувањето на преспанскиот договор. „Една година мој пријателе, Никола Димитров“, пишува Коѕијас во рамките на објавената фотографија. Nikos Kotzias@NikosKotzias  · 9h One

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Заев: Можеме да станеме членкa на ЕУ во 2025 или 2030 година

Заев: Можеме да станеме членкa на ЕУ во 2025 или 2030 година

Македонскиот премиер Зоран Заев и шефот на дипломатијата Никола Димитров во интервјуа за два германски весника ја потенцираат важноста на добивањето датум за почеток на преговорите со ЕУ оваа година, пренесува „Дојче веле“. Во пресрет на утрешниот состанок на ЕУ министрите за надворешни работи, весникот „Ханделсблат“ го пренесува оптимизмот на

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мир

Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мир

Македонија направи скок од 23 места на листата на Глобалниот индекс на мирот во споредба со лани и го дели 65-тото место со Грција. Меѓу првите 25 земји на листата дури 17 се од Европа. Единаесетта година по ред Исланд е најбезбедна земја во светот, а на последното место, како

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести