MKDNews.com

Тенис

Двојник на Новак Ѓоковиќ хит на Дринската Регата (видео)

Појавата на еден непознат млад човек, кој неверојатно наликува на српскиот тенисер и светски првак Новак Ѓоковиќ, предизвикани целосна еуфорија на оводогишната Регата на Дрина што се одржа по 10

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ѓоковиќ избега на село за да вози трактор (фото)

Најдобриот светски тенисер во петокот допатува во Србија, а веќе следниот ден се дистанцира од белградскиот метеж. Новак Ѓоковиќ, верувале или не, отишол во село за да вози трактор. На

0 коментари Прочитај повеќе ...

Мареј на Британија и донесе титула по 77 години (видео)

Британецот Енди Мареј е нов шампион на Вимблдон откако попладенво го победи Новак Ѓоковиќ за три часа и 10 минути

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ѓоковиќ по вторпат финалист на Вимблдон

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ в недела ќе го игра своето второ финале на Грен Слем „Вимблдон“ откако предмалку, по голема

0 коментари Прочитај повеќе ...

Еве како тренира Марија Шарапова (видео)

Тенисерката Марија Шарапова која пристигна во Лондон како еден од најголемите фаворити за освојување на престижниот турнир, се спрема за

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести