MKDNews.com

Тенис

Новак Ѓоковиќ е прв тенисер што ја мина границата од 16.000 поени

    Новак Ѓоковиќ е прв тенисер што ја мина границата од 16.000 поени

По освојувањето на 10. Грен Слем титула во кариерата и вториот триумф на УС Опен, Србинот Новак Ѓоковиќ постигна уште еден рекорд. Тој е првиот тенисер што ја минува границата

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ѓоковиќ и Федерер во финале на УС Опен

    Ѓоковиќ и Федерер во финале на УС Опен

Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер ќе играат за титулата на УС Опен. Ѓоковиќ до финале стигна преку носителот на титулата Марин Чилиќ кој го совлада со 3:0. Федерер пак, го

0 коментари Прочитај повеќе ...

Сензација на УС Опен, Винчи го уништи сонот на Серена

    Сензација на УС Опен, Винчи го уништи сонот на Серена

Италијанката Роберта Винчи приреди една од најголемите сензации во историјата на женскиот тенис, откако во полуфиналето на УС Опен, по

0 коментари Прочитај повеќе ...

Новак Ѓоковиќ го освои и мастерс турнирот во Монте Карло

    Новак Ѓоковиќ го освои  и мастерс турнирот во Монте Карло

Првиот рекет ма светот Новак Ѓоковиќ го освои и мастерс турнирот во Монте Карло,победувајќи го Чехот Томаш Беридх со 2:1

0 коментари Прочитај повеќе ...

Мистерија околу смртта на руската тенисерка: Како и каде умрела оваа убавица?

    Мистерија околу смртта на руската тенисерка: Како и каде умрела оваа убавица?

Тажната вест за смртта на младата тенисерка Виолета Дегртрарева е главна вест во Русија! Првобитно се појави информација дека оваа

0 коментари Прочитај повеќе ...

Серена Вилијамс победничка на УС опен

    Серена Вилијамс победничка на УС опен

Најдобрата светска тенисерка Серена Вилијамс ја потврди добрата форма и во финалето на УС опен ја совлада Каролине Возниачки со

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести