MKDNews.com

Тенис

Марија Шарапова ја пропушта Олимпијадата во Рио

    Марија Шарапова ја пропушта Олимпијадата во Рио

Одлуката на Судот за спортска арбитража (CAS) на тенисерката Марија Шарапова ќе биде објавена во септември 2016 година, а со тоа Русинката ќе ги пропушти Олимписките игри во Рио де

0 коментари Прочитај повеќе ...

Новак го освои Ролан Гарос

    Новак го освои Ролан Гарос

Во финалето на вториот овосезонски Гренд слем турнир во Париз, Ѓоковиќ во четири сета беше подобар од Енди Мареј. Иако Британецот го доби првиот сет со 6:3, сепак во следните

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ѓоковиќ и Мареј се пласираа во финалето на Ролан Гарос

    Ѓоковиќ и Мареј се пласираа во финалето на Ролан Гарос

Двајцата први носители на Ролан Гарос, Новак Ѓоковиќ (број 1) и Енди Мареј (број 2) ќе играат во финалето откако

0 коментари Прочитај повеќе ...

Шарапова: Паднав на допинг-тест на Австралијан опен! (Видео)

    Шарапова: Паднав на допинг-тест на Австралијан опен! (Видео)

Марија Шарапова ја очекува пауза од тениските терени откако била позитивна на допинг-тестот направен врз неа за време на Австралија

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ѓоковиќ преку Надал до финалето во Лондон

    Ѓоковиќ преку Надал до финалето во Лондон

Новак Ѓоковиќ доби уште еден директен дуел со Рафаел Надал, овојпат за пласман во финалето на завршниот АТП Мастерс во

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ѓоковиќ е новиот крал на Шангај (Видео)

    Ѓоковиќ е новиот крал на Шангај (Видео)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го совлада Французинот Жо Вилфред Цонга со (6:2, 6:4) во финалето на турнирот од Мастерс серијата

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести