MKDNews.com

Тенис

Ѓоковиќ со историски триумф во Мелбурн

    Ѓоковиќ со историски триумф во Мелбурн

Србинот Новак Ѓоковиќ го освои седмиот Грен слем трофеј на Австралија опен, откако денеска во финалето го совлада шпанскиот тенисер Рафаел Надал. Во меч што траеше нешто повеќе од два

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ѓоковиќ има нов тренер

    Ѓоковиќ има нов тренер

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го засили својот стручен штаб откако за тренер го именуваше Чехот, Радек Степанек кој неодамна ја заврши играчката кариера. Еден од најдобрите играчи од Чешке во

0 коментари Прочитај повеќе ...

Слоун Стивенс победничка на УС Опен

    Слоун Стивенс победничка на УС Опен

Американката Слоун Стивенс е победничка на Отвореното тениско првенство на САД. Таа синоќа на убедлив начин за само еден час

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ѓоковиќ купил два апартмани на Менхетн

    Ѓоковиќ купил два апартмани на Менхетн

Менхетн во Њујорк сигурно е една од најатрактивните локации на светот за купување на недвижнини, ова мислење најверојатно го дели

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ѓоковиќ нервозен удри по судијата: Ти немаш врска од тениc (видео)

    Ѓоковиќ нервозен удри по судијата: Ти немаш врска од тениc (видео)

Новак Ѓоковиќ со максимални три победи се пласираше во полуфиналето од АТП шампионатот во Лондон, но денешниот меч со Давид

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ѓорческа супериорна, ќе игра во полуфиналето во Добрич

    Ѓорческа супериорна, ќе игра во полуфиналето во Добрич

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ќе игра во полуфиналето на ИТФ фјучерсот вреден 25.000 долари во Добрич, Бугарија. Ѓорческа, која

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време