MKDNews.com

Тенис

Ѓоковиќ има нов тренер

    Ѓоковиќ има нов тренер

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го засили својот стручен штаб откако за тренер го именуваше Чехот, Радек Степанек кој неодамна ја заврши играчката кариера. Еден од најдобрите играчи од Чешке во

0 коментари Прочитај повеќе ...

Слоун Стивенс победничка на УС Опен

    Слоун Стивенс победничка на УС Опен

Американката Слоун Стивенс е победничка на Отвореното тениско првенство на САД. Таа синоќа на убедлив начин за само еден час игра, со 2-0 во сетови ја совлада сонародничката Медисон Киз.

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ѓоковиќ купил два апартмани на Менхетн

    Ѓоковиќ купил два апартмани на Менхетн

Менхетн во Њујорк сигурно е една од најатрактивните локации на светот за купување на недвижнини, ова мислење најверојатно го дели

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ѓоковиќ нервозен удри по судијата: Ти немаш врска од тениc (видео)

    Ѓоковиќ нервозен удри по судијата: Ти немаш врска од тениc (видео)

Новак Ѓоковиќ со максимални три победи се пласираше во полуфиналето од АТП шампионатот во Лондон, но денешниот меч со Давид

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ѓорческа супериорна, ќе игра во полуфиналето во Добрич

    Ѓорческа супериорна, ќе игра во полуфиналето во Добрич

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ќе игра во полуфиналето на ИТФ фјучерсот вреден 25.000 долари во Добрич, Бугарија. Ѓорческа, која

0 коментари Прочитај повеќе ...

Марија Шарапова ја пропушта Олимпијадата во Рио

    Марија Шарапова ја пропушта Олимпијадата во Рио

Одлуката на Судот за спортска арбитража (CAS) на тенисерката Марија Шарапова ќе биде објавена во септември 2016 година, а со

0 коментари Прочитај повеќе ...