MKDNews.com

Ракомет

Вардар почна со победа против Висла во Лигата на шампиони

    Вардар почна со победа против Висла во Лигата на шампиони

Македонскиот и европски првак Вардар со победа ја почна одбраната на европската титула откако вечерва во дуелот од првото коло ја победи Висла на гости со 26:22 (13:9). Вардар добро

0 коментари Прочитај повеќе ...

Македонија убедливо ја победи Чешка, одиме на ЕП во Хрватска

    Македонија убедливо ја победи Чешка, одиме на ЕП во Хрватска

Ракометната репрезентацијата на Македонија ја победи Чешка со 33:20 и обезбеди место на Европското првенство во Хрватска, кое ќе се одржи следната година. Македонија во првиот дел постојано беа во

0 коментари Прочитај повеќе ...

Македонија ремизираше со Украина, последното коло ќе решава кој ќе оди во Хрватска

    Македонија ремизираше со Украина, последното коло ќе решава кој ќе оди во Хрватска

Македонската машка ракометна селекција пропушти голема шанса уште од сега да се избори за настап на завршницата на Европскиот шампионат

0 коментари Прочитај повеќе ...

Машката ракометна репрезентација на Македонија го победи Исланд со 30:25

    Машката ракометна репрезентација на Македонија го победи Исланд со 30:25

Со тоа ракометарите ги задржаа шансите за пласман на Европското Првенство во Хрватска. Машката ракометна репрезентација на Македонија го победи

0 коментари Прочитај повеќе ...

Вардар на чекор до ф4 – на гости го победи Фленсбург во првиот четвртфинален дуел

    Вардар на чекор до ф4 – на гости го победи Фленсбург во првиот четвртфинален дуел

Ракометарите на вардар го положија првиот испит во трката за ф4 турнирот во Келн. На гостувањето во Германија го победија

0 коментари Прочитај повеќе ...

Червар не е веќе селектор на македонската ракометна репрезентација

    Червар не е веќе селектор на македонската ракометна репрезентација

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) попладнево преку соопштение го објави крајот на соработката со селекторот Лино Червар, кој ја одбра

0 коментари Прочитај повеќе ...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com