MKDNews.com

Останати Спортови

Луис Хамилтон победник во Абу Даби во Формула 1

    Луис Хамилтон победник во Абу Даби во Формула 1

Старо новиот светски шампион во Формула 1 Луис Хамилтон со спектакуларна победа на трката за Големата награда на Обединетите Арапски Емирати  на импресивен начин ја затвори рекордната сезона во Ф1.

0 коментари Прочитај повеќе ...

Џошуа: Нема да го потценам Кличко

    Џошуа: Нема да го потценам Кличко

Ентони Џошуа ги разочара новинарите кои се обидоа да го провоцираат, за да каже како ќе го победи Владимир Кличко. Англичанецот искажа почит кон својот иден ривал. Тие ќе се

0 коментари Прочитај повеќе ...

Македонскиот маратонец Томи Стефановски триумфираше на 30-тиот Охридски пливачки маратон

    Македонскиот маратонец Томи Стефановски триумфираше на 30-тиот Охридски пливачки маратон

Македонскиот пливач Томи Стефановски е победник на јубилејниот 30-ти Меѓународен пливачки маратон што денеска се одржа на Охридското Езеро. Стефановски

0 коментари Прочитај повеќе ...

Мајкл Фелпс сруши древен рекорд

    Мајкл Фелпс сруши древен рекорд

Тој со осовјување на златниот медал на 200 метри мешано стана првиот пливач во историјата кој во оваа дисциплина победил

0 коментари Прочитај повеќе ...

Професионална велосипедска трка „Трофеј Илинден 2016“ се возеше низ Општина Илинден (Фото)

    Професионална велосипедска трка „Трофеј Илинден 2016“ се возеше низ Општина Илинден (Фото)

Централен настан на Спортскиот викенд „Илинден 2016“, што традиционално осма година по ред се одржува по повод одбележувањето на Денот

0 коментари Прочитај повеќе ...

Македонските каратисти освојуваат медали на Универзијадата во Загреб

    Македонските каратисти освојуваат медали на Универзијадата во Загреб

Македонските каратисти продолжуваат со успешен настап на третите Европски универзитетски игри што се одржуваат во Хрватска. Откако вчера женскиот карате

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време