MKDNews.com

Мото Спорт

Нико Розберг е победник на ГН на Мексико

    Нико Розберг е победник на ГН на Мексико

Германскиот возач на Мерцедес во Формула 1, Нико Розберг успеа да слави за Големата награда на Мексико што се возеше денеска. Тој по подолг период победи на една трка во

0 коментари Прочитај повеќе ...

Возач излета од патеката и покоси 26 гледачи! (Вознемирувачко Видео)

    Возач излета од патеката и покоси 26 гледачи! (Вознемирувачко Видео)

За време на автомобилско шоу во Малта, за малку беше избегната страшна трагедија откако еден возач загуби контрола врз моќното Porsche 918. По краткото лизгање по патеката, автомобилот заврши во

0 коментари Прочитај повеќе ...

Новата сезона во Формула 1 ќе започне порано

    Новата сезона во Формула 1 ќе започне порано

Новата сезона во Формула 1 ќе започне на 20 март 2016 година, односно две недели порано од терминот што беше

0 коментари Прочитај повеќе ...

Игор Стефановски – Иџе победи на трката во Швајцарија

    Игор Стефановски – Иџе победи на трката во Швајцарија

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе постигна нова победа на денешната трка која се возеше на патеката „Кот Сент Урсан

0 коментари Прочитај повеќе ...

Загинаа двајца шпански моторциклисти (вознемирувачко видео)

    Загинаа двајца шпански моторциклисти (вознемирувачко видео)

Двајца мотоциклисти трагично загинаа во судир на стартот од трката во американското супербајк првенство, одржана вчера на легендарната патека Лагуна

0 коментари Прочитај повеќе ...

Хамилтон победи на трката за Големата награда на Русија

    Хамилтон победи на трката за Големата награда на Русија

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон победи на трката за Големата награда на Русија, која за прв пат се возеше на

0 коментари Прочитај повеќе ...