MKDNews.com

Мото Спорт

Хамилтон е победник на трката за Големата награда на Канада

    Хамилтон е победник на трката за Големата награда на Канада

Британецот Луис Хамилтон е победник на трката за Големата награда на Канада возена на патеката „Жил Вилнев“ во Монтреал. За Хамилтон ова е трета победа сезонава по победите во Кина

0 коментари Прочитај повеќе ...

Стефановски со прва победа во сезоната

    Стефановски со прва победа во сезоната

Игор Стефановски Иџе имаше одличен ден на Нирбургринг, па после 2. место во првата трка успеа да дојде до победа на втората трка и на тој начин да најави одлично

0 коментари Прочитај повеќе ...

Фетел триумфираше на трката за Големата награда на Бахреин

    Фетел триумфираше на трката за Големата награда на Бахреин

Себастијан Фетел, возачот на Ferrari, триумфираше на трката за Големата награда на Бахреин. Германецот до втората сезонска победа стигна пред

0 коментари Прочитај повеќе ...

Трагедија на рели во Монте Карло: Смртно настрада гледач (Видео)

    Трагедија на рели во Монте Карло: Смртно настрада гледач (Видео)

Новата сезона во Светскиот куп во рели донесе инцидент со трагичен крај. За време на синоќешната етапа во Монте Карло

0 коментари Прочитај повеќе ...

Историска победа на Ферстапен, најмладиот победник во Формула 1

    Историска победа на Ферстапен, најмладиот победник во Формула 1

Победник за Големата награда на Шпанија е 18 годишниот Холанѓанец Макс Верстапен, голем талент кој со овој триумф стана најмладиот

0 коментари Прочитај повеќе ...

Македонската химна во чест на македонски автомобилист, Иџе во „Хунгароринг”! (Видео)

    Македонската химна во чест на македонски автомобилист, Иџе во „Хунгароринг”! (Видео)

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе, славеше на првата трка од ЦЕЗ (Централно Европска Зона) шампионатот на кружни патеки која

0 коментари Прочитај повеќе ...