MKDNews.com

Мото Спорт

Само еден човек често го посетува легендарниот Шумахер

    Само еден човек често го посетува легендарниот Шумахер

Оставете го Михаел Шумахер мирно да живее, им порача на медиумите човекот кој често го посетува легендарниот формула 1 шампион. Претседател на ФИА Жан Тод вели дека е почестен што

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ицидентот од боксот на Ферари во кој настрада механичарот (Видео)

    Ицидентот од боксот на Ферари во кој настрада механичарот (Видео)

На вчерашната трка во која славеше тимот на Ферари беше забележан и еден инцидент во боксот на славниот тим. Додека Раиконен беше во боксот се случи инцидент во кој беше повреден еден

0 коментари Прочитај повеќе ...

Хамилтон по четврти пат светски шампион во Формула 1

    Хамилтон по четврти пат светски шампион во Формула 1

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ја обезбеди четвртата титула во шампионатот во Формула 1 и трета во последните четири години,

0 коментари Прочитај повеќе ...

Победата на Игор Стефановски Иџе во Белгија (видео)

    Победата на Игор Стефановски Иџе во Белгија (видео)

Игор Стефановски-Иџе победи на втората трка од денешната програма во Европскиот шампионат на кружни патеки (ЕТТЦ), која се возеше во

0 коментари Прочитај повеќе ...

Хамилтон е победник на трката за Големата награда на Канада

    Хамилтон е победник на трката за Големата награда на Канада

Британецот Луис Хамилтон е победник на трката за Големата награда на Канада возена на патеката „Жил Вилнев“ во Монтреал. За

0 коментари Прочитај повеќе ...

Стефановски со прва победа во сезоната

    Стефановски со прва победа во сезоната

Игор Стефановски Иџе имаше одличен ден на Нирбургринг, па после 2. место во првата трка успеа да дојде до победа

0 коментари Прочитај повеќе ...

Барај Вести