MKDNews.com

Мото Спорт

Почина легендарниот Ники Лауда!

    Почина легендарниот Ники Лауда!

Спортот загуби уште една легенда откако доцна синоќа почина трикратниот Формула 1 шампион, Ники Лауда, на 70-годишна возраст. „Со голема болка објавуваме дека нашиот сакан Ники почина на 20 мај

0 коментари Прочитај повеќе ...

ФИА го објави календарот за Ф1 трките во 2019 година

    ФИА го објави календарот за Ф1 трките во 2019 година

 Светската автомобилистичка федерација (ФИА) го објави календарот на трки во Формула 1 за новата сезона. Ќе се возат 21 трка, првата е закажана за 17 март, а шампионатот ќе заврши

0 коментари Прочитај повеќе ...

Само еден човек често го посетува легендарниот Шумахер

    Само еден човек често го посетува легендарниот Шумахер

Оставете го Михаел Шумахер мирно да живее, им порача на медиумите човекот кој често го посетува легендарниот формула 1 шампион.

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ицидентот од боксот на Ферари во кој настрада механичарот (Видео)

    Ицидентот од боксот на Ферари во кој настрада механичарот (Видео)

На вчерашната трка во која славеше тимот на Ферари беше забележан и еден инцидент во боксот на славниот тим. Додека Раиконен беше

0 коментари Прочитај повеќе ...

Хамилтон по четврти пат светски шампион во Формула 1

    Хамилтон по четврти пат светски шампион во Формула 1

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ја обезбеди четвртата титула во шампионатот во Формула 1 и трета во последните четири години,

0 коментари Прочитај повеќе ...

Победата на Игор Стефановски Иџе во Белгија (видео)

    Победата на Игор Стефановски Иџе во Белгија (видео)

Игор Стефановски-Иџе победи на втората трка од денешната програма во Европскиот шампионат на кружни патеки (ЕТТЦ), која се возеше во

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време