MKDNews.com

Кошарка

МЗТ со пораз се враќа од гостување кај Зрињски

    МЗТ со пораз се враќа од гостување кај Зрињски

МЗТ Скопје со пораз од 93:87 се враќа од гостување кај Зрињски во Мостар во рамките на петото коло во АБА2 лигата. Кошаркарите на МЗТ уште во првата четвртина покажаа

0 коментари Прочитај повеќе ...

НБА: Трет трипл-дабл по ред на Јокиќ за победа на Денвер

    НБА: Трет трипл-дабл по ред на Јокиќ за победа на Денвер

Акцијата се врати на НБА терените синоќа, по еднонеделната пауза поради Ол-Стар натпреварот. Во неколкуте натпревари кои се одиграа, индивидуалните партии на неколку играчи се издвоија како хајлајт на вечерта.

0 коментари Прочитај повеќе ...

Во два дена, Црвена Звезда го запиша вториот пораз: Антиќ далеку од своето препознатливо издание

    Во два дена, Црвена Звезда го запиша вториот пораз: Антиќ далеку од своето препознатливо издание

Црвена Звезда го забележа и вториот пораз во кошаркарската Евролига во рок од само неколку дена, овој пат на домашен

0 коментари Прочитај повеќе ...

Евролига: Црвена Звезда го совлада Макаби

    Евролига: Црвена Звезда го совлада Макаби

Кошаркарите на Црвена Звезда ја постигнаа и втората победа сезонава во Евролигата откако вечерва на домашен терен го победија Макаби

0 коментари Прочитај повеќе ...

Словенија ја слави првата европска кошаркарска титула

    Словенија ја слави првата европска кошаркарска титула

Кошаркарската репрезентација на Словенија ја освои европската титула во Истанбул, победувајќи во финалето против Србија со резултат 93:85. Откако првиот

0 коментари Прочитај повеќе ...

Карпош соколи пресилен за Куманово

    Карпош соколи  пресилен за Куманово

Во рамките на 8-то коло од машката кошаркарска суперлига екипата на Куманово загуби на гостувањето од Карпош соколи со 100:75

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време