MKDNews.com

Фудбал

Убедлива победа за Македонија на крајот од квалификациите за СП 2018

    Убедлива победа за Македонија на крајот од квалификациите за СП 2018

Македонската фудбалска репрезентација со триумф од 4:0 над Лихтенштајн остварен вечерва на стадионот „Младост“ во Струмица го заврши квалификацискиот циклус за Мундијалот што следната година ќе се игра во Русија.

0 коментари Прочитај повеќе ...

ЛЕ: Вардар загуби на гостувањето кај Розенборг

    ЛЕ: Вардар загуби на гостувањето кај Розенборг

Екипата на Вардар го загуби вториот натпревар од групата Л во Лига Европа откако вечерва норвешки Розенборг на домашен терен победи со 3:1. Домашните играчи ги казнија грешките на „црвено-црните“

0 коментари Прочитај повеќе ...

По поразот од Македонија, Израел го избрка капитенот

    По поразот од Македонија, Израел го избрка капитенот

Раководството на израелската фудбалска федерација одлучи да го отстрани капетанот Еран Захави од репрезентацијата. Причината за ова беше однесувањето на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Зенит прв гостин на Вардар на арената Филип Втори во септември, еве го целиот распоред

    Зенит прв гостин на Вардар на арената Филип Втори во септември, еве го целиот распоред

Денеска во Монако беше извршена ждрепката за групната фаза од Лига Европа, Вардар ќе игра во групата „Л“ каде за

0 коментари Прочитај повеќе ...

Вардарци дочекани како херои на аеродромот „Александар Велики“ (ФОТО)

    Вардарци дочекани како херои на аеродромот „Александар Велики“ (ФОТО)

Навивачите на Вардар ноќеска не спиеја, илијадници фанови на „црвено-црните“ ги пречекаа своите херои на аеродромот „Александар Велики“. Брзо големата

0 коментари Прочитај повеќе ...

Голманот на Вардар повикан на допинг контрола откако правеше чуда на голот!

    Голманот на Вардар повикан на допинг контрола откако правеше чуда на голот!

27-годишниот чувар на мрежата вечерва едноставно правеше чуда на голот и ги доведе до лудило скапите ѕвезди на Фенер, па

0 коментари Прочитај повеќе ...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com