MKDNews.com

Спорт

    Вардар со нов пораз во Лигата на шампионите

Вардар со нов пораз во Лигата на шампионите

Европскиот ракометен шампион Вардар доживеа пораз на домашен терен од Монпелје со 27-31 (13-14) во последното коло од групата „Б“ од Лигата на шампионите. Вардар го отвори одлично мечот и поведе со 5-1, но по серијата голови и грешки на домашниот тим, Французите фатија ритам и на полувремето заминаа со

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Во сообраќајна несреќа загина легендата на македонската кошарка Благоја Георгиевски – Буштур

Во сообраќајна несреќа загина легендата на македонската кошарка Благоја Георгиевски – Буштур

Во сообраќајка во скопска Кисела Вода, во близина на последна 24-ка, синоќа животот го загуби легендата на македонската кошарка, Благоја Георгиевски–Буштур. Тој е роден на 15 октомври 1950 во Скопје. Информациите за несреќата на екс-кошаркарот се дека изгубил контрола на возилото, удрил во бетонската жардињера на средината на коловозот. Благоја

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Светските ѕвезди се простуваат од Коби Брајант

Светските ѕвезди се простуваат од Коби Брајант

Коби патувал со уште четири лица во приватен хеликоптер што се урнал и никој не ја преживеал несреќата. Трагичната вест беше официјално потврдена од градските власти на Калабасас. TMZ пренесува дека една од патниците во хеликоптерот била и неговата ќерка Џана Мари. Многубројни светски ѕвезди и претседателот на САД Доналд

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Според американските медиуми , никој од петте во хеликоптерот, не ја преживеал несреќата . Легендата во НБА, Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа Коби Брајант почина во хеликоптерска несреќа во близина на местото Калабасас во Калифорнија во неделата наутро . Коби патуваше со најмалку 3 други лица во неговиот приватен

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Македонија со победа ја започна групната фаза на Европското првенство во ракомет

Македонија со победа ја започна групната фаза на Европското првенство во ракомет

Македонската репрезентација со победа ја започна групната фаза на Европското првенство во ракомет. Во Виена беше совладана Украина со 26-25 (13-10). Најефикасни во македонскиот национален тим беа Кире Лазаров, кој со гол во последните секунди ја донесе и победата, како и Дејан Манасков, кој постигна шест гола. Меѓу хероите на вечерта се вбројува

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Суспензија од 2 меча за црвениот картон на Пандев против Лече

Суспензија од 2 меча за црвениот картон на Пандев против Лече

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација и предводник на калчолигашот Џенова, Горан Пандев доби суспензија од 2 меча поради црвениот картон што во неделата го доби на стадионот „Виа дел маре“ при гостувањето кај Лече (мечот заврши 2-2, откако Џенова на полувремето водеше со 0-2). Италијанскиот судија, Џанлука Роки за 6

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести