MKDNews.com

Шоу Бизнис

Ријана: Трамп во моментов ментално е најболното битие во САД

    Ријана:  Трамп во моментов ментално е најболното битие во САД

Ријана во исцрпен разговор за „Вог“ зборувала за своите модни и музички подвизи. Но, Ријана го коментирала и претседателот на САД , Доналд Трамп. Мегапопуларната пејачка досега неколку пати јавно

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ријана без фотошоп (Видео)

    Ријана без фотошоп (Видео)

Иако во последните 15 години важеше за една од најзгодните жени на светската сцена, мегапопуларната Ријана веќе две години кубури со килограмите. Втора значајна промена во животот на популарната Рири

0 коментари Прочитај повеќе ...

Пеачката cе мажи за осуден убиец

    Пеачката cе мажи за осуден убиец

Aмериканската пеачка Ники Минаж во најновото интервју за „Е!“ открила дека веќе оваа недела би можела да го каже судбоносното „да„ на своето момче, продуцентот Кенет Пети. Минаж во повеќе

0 коментари Прочитај повеќе ...

,,Металика” ненадејно ја прекина турнејата

    ,,Металика” ненадејно ја прекина турнејата

Фронтменот на групата ,,Металика” , Џејмс Хетфилд , повторно почнал да пие и морал итно на рехабилитација, поради што групата ја прекина турнејата. Фановите на ,,Металика” во Австралија и на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Пејачка загина од огномет среде настап во Шпанија (Видео)

    Пејачка загина од огномет среде настап во Шпанија (Видео)

Пејачката Џоана Саинз (30) загинала на настапот во Лас Берланас, во близина на Мадрид, кога ракета од пиротехниката ја погодила во стомакот, пренесува „Сан“. Пејачката паднала на сцената и била

0 коментари Прочитај повеќе ...

Сопругата на Квентин Тарантино е бремена

    Сопругата на Квентин Тарантино е бремена

Познатиот режисер Квентин Тарантино и неговата сопруга Даниела Пик соопштија дека го очекуваат нивното прво дете. Тарантино и израелската манекенка-пејачка, која е 21 година помлада од него, периодов се на

0 коментари Прочитај повеќе ...