MKDNews.com

Шоу Бизнис

Шарлиз бара момче со густа брада!

    Шарлиз бара момче со густа брада!

Холивудската убавица, актерката Шарил Терон сака да го смени стасусот сингл и да пронајде момче со густа брада. 43 -годишната Шарлиз за британски „Сан“ истакнала  дека сè уште е сама,

0 коментари Прочитај повеќе ...

По коригирана грешка во белоруското гласање, Тамара сепак прва од жирито и седма во финалето на Евровизија

    По коригирана грешка во белоруското гласање, Тамара сепак прва од жирито и седма во финалето на Евровизија

Според обајвениот извештај на веб-страницата на Евровизија, направен е превид во броењето на гласовите на жирито од Белорусија. – ЕБУ може да потврди дека по стандардната контрола на резултатите, утврдивме дека како

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ди Каприо ја најде љубовта на својот живот

    Ди Каприо ја најде љубовта на својот живот

Иако веќе една и пол година се заедно, актерот Леонардо ди Каприо (44) и Камила Мороне (21) успеваа интимните моменти да ги држат подалеку од јавноста. Нивните излегувања во јавноста

0 коментари Прочитај повеќе ...

Тамара по враќањето : Се чувствувам како победник!

    Тамара по враќањето : Се чувствувам како победник!

Тамара Тодевска и нејзиниот тим околу полноќ беа пречекани од членовите на нивните семејства, бројни обожаватели и претставници на медиумите на Меѓународниот аеродром во Скопје. Тамара по пристигнувањето од Тел

0 коментари Прочитај повеќе ...

Тамара Тодевска со песната „Proud” се пласира во финалето на Евросонг

    Тамара Тодевска со песната „Proud” се пласира во финалето на Евросонг

Тамара Тодевска со песната „Proud” („Горда”) се пласира во финалето по цели седум години по одличниот настап во втората полуфинална вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив,

0 коментари Прочитај повеќе ...

Тамара Тодевска вечер ќе настапи на Евровизија

    Тамара Тодевска вечер ќе настапи на Евровизија

Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“) вечер ќе настапи во втората полуфинална вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив, Израел. Тамара Тодевска четврти пат учествува на Евровизија,

0 коментари Прочитај повеќе ...