MKDNews.com

Шоу Бизнис

Ди Каприо ја најде љубовта на својот живот

    Ди Каприо ја најде љубовта на својот живот

Иако веќе една и пол година се заедно, актерот Леонардо ди Каприо (44) и Камила Мороне (21) успеваа интимните моменти да ги држат подалеку од јавноста. Нивните излегувања во јавноста

0 коментари Прочитај повеќе ...

Тамара по враќањето : Се чувствувам како победник!

    Тамара по враќањето : Се чувствувам како победник!

Тамара Тодевска и нејзиниот тим околу полноќ беа пречекани од членовите на нивните семејства, бројни обожаватели и претставници на медиумите на Меѓународниот аеродром во Скопје. Тамара по пристигнувањето од Тел

0 коментари Прочитај повеќе ...

Тамара Тодевска со песната „Proud” се пласира во финалето на Евросонг

    Тамара Тодевска со песната „Proud” се пласира во финалето на Евросонг

Тамара Тодевска со песната „Proud” („Горда”) се пласира во финалето по цели седум години по одличниот настап во втората полуфинална вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив,

0 коментари Прочитај повеќе ...

Тамара Тодевска вечер ќе настапи на Евровизија

    Тамара Тодевска вечер ќе настапи на Евровизија

Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“) вечер ќе настапи во втората полуфинална вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив, Израел. Тамара Тодевска четврти пат учествува на Евровизија,

0 коментари Прочитај повеќе ...

Вечерва отворање на Филмскиот фестивал во Кан

    Вечерва отворање на Филмскиот фестивал во Кан

Со премиерата на комедијата на американскиот режисер Џим Џармуш „Мртвите не умираат“ денеска ќе биде отворен 72. Кански фестивал, со чие жири претседава оскаровецот Алехандро Ињариту. Во овој зомби-филм, Бил

0 коментари Прочитај повеќе ...

Анџелина Џоли одби да ја глуми Селин Дион

    Анџелина Џоли одби да ја глуми Селин Дион

Анџелина Џоли не сака да ја глуми Селин Дион во филмскиот мјузикл за животот на музичката ѕвезда, пишуваат американските медиуми. Според нив, на Анџелина ѝ била понудена улогата затоа што,

0 коментари Прочитај повеќе ...