MKDNews.com

Шоу Бизнис

Ким Кардашијан е наследничка на шкотското кралско семејство!?

    Ким Кардашијан е наследничка на шкотското кралско семејство!?

Таа е член на едно од најпознатите семејства во Америка, но изгледа низ вените ѝ тече вистинска кралска крв! Ким Кардашијан и сестрите може да се покажат како наследници на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Мадона: ,, Се чувствувам како силувана !”

    Мадона: ,, Се чувствувам како силувана !”

Поп иконата Мадона рече дека се чувствувала како силувана , по текстот објавен во Њујорк Тајмс, кој за музичкатаѕвезда е зачетник на патријархатот. Њујорк Тајмс со текстот ,,Мадона на 60”

0 коментари Прочитај повеќе ...

Почина Момо Николоски

    Почина Момо Николоски

Пејачот Момо Николоски ја загуби битката со тешката болест и почина денеска. Тажната вест ја објави неговата сопруга на „Фејсбук“, а семејството и пријателите праќаат пораки за сочувство. Музичарот Сашо

0 коментари Прочитај повеќе ...

Кајли Миног го победи ракот и го прослави 51.роденден

    Кајли Миног го победи ракот и го прослави 51.роденден

Една од најпознатите поп ѕвезди на крајот на минатиот век и секс симбол во историјата на поп културата , Кајли Миниог , го прослави својот 51. роденден. встралијката , иако

0 коментари Прочитај повеќе ...

Шарлиз бара момче со густа брада!

    Шарлиз бара момче со густа брада!

Холивудската убавица, актерката Шарил Терон сака да го смени стасусот сингл и да пронајде момче со густа брада. 43 -годишната Шарлиз за британски „Сан“ истакнала  дека сè уште е сама,

0 коментари Прочитај повеќе ...

По коригирана грешка во белоруското гласање, Тамара сепак прва од жирито и седма во финалето на Евровизија

    По коригирана грешка во белоруското гласање, Тамара сепак прва од жирито и седма во финалето на Евровизија

Според обајвениот извештај на веб-страницата на Евровизија, направен е превид во броењето на гласовите на жирито од Белорусија. – ЕБУ може да потврди дека по стандардната контрола на резултатите, утврдивме дека како

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести